Hokej

Vladimír Růžička: Jágr je Pan hráč!

Vrcholí desátý ročník hokejové školy Vladimíra Růžičky.


Každý den na ledě

Odpočinek a dovolená? Ale kdepak, reprezentační kouč Vladimír Růžička na volno nemyslí. Místo lenošení u moře se už druhý týden stará o svou hokejovou školu, která slaví jubilejních deset let. “Každý rok se snažíme udělat to pro kluky co nejzajímavější. Líbí se jim tu, rádi se sem vracejí a zájemců každý rok přibývá. První týden tu bylo 138 kluků, ve druhém 152. Kdybychom měli dvě ledové plochy, naplnili bychom je,“ podotýká Růžička a dodává, že některé hokejisty museli s těžkým srdcem začít odříkávat. “Máme je rozdělené do pěti skupin, kdyby v každé z nich bylo těch dětí třeba čtyřicet, nešlo by to zvládnout – utrpěla by tím kvalita tréninku“, říká jasně. I tak si však o chvílích oddechu může nechat jen zdát. "Ale já si nestěžuju. Po sezoně jsem byl s manželkou na týden v Alpách, to mi stačí. Když si chci odpočinout, sedím na zahradě se svými psy nebo si pustím nějaký pěkný film."

Chceme být do čtvrtého místa

Myšlenky už Růžičkovi zabíhají i do příští sezony, ve kterých bude chtít uspět hned na dvou židlích – reprezentační i té slávistické. “Co se týče cílů Slavie, já osobně bych byl spokojený, kdyby jsme skončili mezi prvními čtyřmi týmy,“ zamyslí se. Není to trochu málo? Nebudou fanoušci žádat obhajobu titulu? “Takhle to nelze brát, konkurence je obrovská. Kdo by loni řekl, že my vyhrajeme titul a Zlín s Pardubicemi budou hrát play-out? Liga bude opět hrozně vyrovnaná, stát se může cokoli.“

Smlouva s NHL? Stojím za Rusy!

Velká bitva čeká Růžičku i celý český hokej v září, kdy se znovu otevře otázka smlouvy s NHL o odchodech evropských hráčů do zámoří. ,,V tomhle mám jasno, stojím za Rusy a za jejich odmítavým postojem. Ve fotbale prodáte hráče třeba za 80 milionů, my prodáme kvalitního střelce za 3 miliony! To je hrozně málo… NHL si přece nemůže koupit kohokoli za cokoli, nesouhlasím s tím.“ Že by tak nastala doba, kdy k podpisu smlouvy ze strany Česka opravdu nedojde? "Je to možné, podle mě nastal ten správný čas,“ je přesvědčený.

Jágr? Je to Pan hráč!

Zkušeného kouče v poslední době určitě potěšila slova Jaromíra Jágra, jenž naznačil, že by rád znovu oblékl reprezentační dres. “Je to pro nás výborná zpráva. Určitě o něj stojíme, ale nejvíc bude záležet na tom, zda bude zdravý a zda bude mít stále chuť. Jarda je Pan hráč, který český hokej proslavil. Nikdo z Čechů toho v NHL nedokázal tolik, co on,“ vysekl mu poklonu.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události