Sport

Mladá kulturistka šokovala diváky

Mladá kulturistka šokovala diváky

Je jí teprve deset, jmenuje se Maughan Wellamová a má velmi zajímavý koníček.

Zatímco dívky v jejím věku si hrají spíše s panenkami, desetiletou Australanku Maughan Wellamovou zajímá mnohem víc fitness.


Maughan už má za sebou dokonce i první soutěž, která se konala v Melbourne. Její účast v kulturistickém klání vyvolala rozporuplné reakce. Zatímco u diváků vyvolala obrovské nadšení, tak u odborníků naopak velké znepokojení. "Byla naprosto fantastická. Stáhla břišní svaly a diváci šíleli. Sám jsem nikdy nic takového neviděl," řekl novinářům organizátor soutěže Tony Lanciano.


Bude vytvořena nová kategorie?

Organizátoři akce po úspěšném vystoupení Maughan uvedli, že do budoucna budou zvažovat vytvoření nové kategorie pro dívky od deseti do sedmnácti let.


Hlasy odborníků varují

"Maughan je příliš mladá na to, aby vystavovala své tělo tímhle způsobem, může tím vysílat špatný signál i vůči dalším dětem. Nejvíce mě znepokojuje, že tihle mladí lidé si mohou velmi vážně ublížit, pokud přehnaně cvičí," říká dětský psycholog Michael Carr-Gregg. Sportovní lékař Peter Larkins pokračuje: „Nechat desetiletou dívku pózovat na kulturistické soutěži je předčasné. Posilování v takhle mladém věku není zdravé ani účinné. Tělo ještě nemá hormony odpovídající za vývoj svalů.“


Matka dceru podporuje

Maughanina matka Michelle Wellhamová na dceřině účasti v soutěži nevidí nic špatného. "Chtěla to zkusit pro legraci, tak jsem jen zjistila, jestli to jde," říká. Maughan podle ní miluje fitness, ráda běhá, dělá kliky i sklapovačky. Činky prý ale nezvedá.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události