Sport

Podivný skreč Dominiky Cibulkové

Slovenka Dominika Cibulková skrečovala zápas při mečbolu soupeřky ve čtvrtfinále tenisového turnaje

Na tenisovém turnaji WTA v americkém Stanfordu včera měla mladá Slovenka skvěle nakročeno k vítezstí a postupu do semifinále turnaje. To se ale nakonec nekonalo!


Cibulková v zápase s Japonkou Ai Sugijamaovou vyhrála první set v tie-breaku. Ve druhém následně vedla už 5:2 a zdálo se, že ji nic nezabrání v postupu mezi čtyři nejlepší. Za stavu 5:4 si vypracovala tři mečboly. Ani jeden z nich však nevyužila a tak i druhý set dospěl do zkrácené hry. V té měla pevnější nervy japonská hráčka a srovnala stav setů na 1:1.

To nejzvláštnější teprve přišlo

Ve třetím setu měla navrch Japonka, protože Cibulkovou v té době začaly trápit křeče v levé noze. Zápas dospěl do stavu 5:3 a 40:0 pro Sugijamaovou. A právě v tomto okamžiku devatenáctiletá slovenská hráčka zápas skrečovala.

Rozčarovaná Cibulková

Slovenka po prohře netajila obrovské zklamání. „Měla jsem vyhrát ve dvou setech a ne to takhle pokazit. Promarnila jsem náskok 5:2, pak i tři mečboly a zkušená Sugijamová toho dokázala využít. V závěru zápasu mě chytaly velmi bolestivé křeče, proto jsem musela zápas vzdát,“ uvedla pro agenturu TASR Cibulková.

Úspěch pro Sugijamaovou

Japonská hráčka se díky této velmi zvláštní výhře probojovala do semifinále turnaje. To se jí naposledy povedlo v roce 2006. Nyní ji čeká francouzská hráčka Marion Bartoliová, která je nasazená jako turnajová šestka.

Výsledky:

Čtvrtfinále:
S. Williamsová (1-USA) - Schnyderová (5-Švýc.) 6:3, 6:1, Bartoliová (6-Fr.) - Čakvetadzeová (2-Rus.) 6:3, 6:4, Sugijamaová (Jap.) - Cibulková (SR) 6:7 (4:7), 7:6 (7:5), 5:3 skreč, Wozniaková (Kan.) - Stosurová (Austr.) 6:2, 5:7, 6:4.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události