Sport

Horolezci na Nanga Parbat nalezeni

Záchranáři našli dva italské horolezce, kteří v týdnu uvízli na pákistánské hoře Nanga Parbat.

Záchranáři vypátrali dva italské horolezce, kteří na Nanga Parbat uvízli tento týden. Hledání nebylo vůbec jednoduché a záchranářum musel pomáhat vrtulník. Informuje o tom agentura Reuters.

Dva italští horolezci Simon Kehrer a Walter Nones uvízli na deváté nejvyšší hoře světa poté, co jejich kolega Karl Unterkircher spadl do trhliny a zabil se.

S vrtulníkem horolezce našli

"Vypátrali je. Také jim shodili nějaké vybavení, potraviny a další věci,“ uvedl mluvčí italské ambasády v Pákistánu Oddo Sergio. Kvůli špatnému počasí ale nemůžou záchranáři horolezce vyzvednout. "Uvízli na těžko přístupném místě a špatné povětrnostní podmínky nám nedovolují, abychom je vyzvedli. Za této situace nepomůže ani helikoptéra,“ dodal Sergio.

Nanga Parbat

Pákistánská Nanga Parbat je s 8 126 metry nad mořem devátou nejvyšší horou světa, její název pochází z urdštiny a do češtiny je překládán jako Nahá hora. V první polovině dvacátého století zemřelo na této hoře více horolezců než na kterékoli jiné osmitisícovce. Horolezce při zdolávání vrcholu čeká velmi těžké stoupání s mnoha extrémně nebezpečnými úseky.  Vrchol Nanga Parbat horolezci poprvé zdolali v roce 1953.


jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události