Sport

Horolezci na Nanga Parbat nalezeni

Záchranáři našli dva italské horolezce, kteří v týdnu uvízli na pákistánské hoře Nanga Parbat.

Záchranáři vypátrali dva italské horolezce, kteří na Nanga Parbat uvízli tento týden. Hledání nebylo vůbec jednoduché a záchranářum musel pomáhat vrtulník. Informuje o tom agentura Reuters.

Dva italští horolezci Simon Kehrer a Walter Nones uvízli na deváté nejvyšší hoře světa poté, co jejich kolega Karl Unterkircher spadl do trhliny a zabil se.

S vrtulníkem horolezce našli

"Vypátrali je. Také jim shodili nějaké vybavení, potraviny a další věci,“ uvedl mluvčí italské ambasády v Pákistánu Oddo Sergio. Kvůli špatnému počasí ale nemůžou záchranáři horolezce vyzvednout. "Uvízli na těžko přístupném místě a špatné povětrnostní podmínky nám nedovolují, abychom je vyzvedli. Za této situace nepomůže ani helikoptéra,“ dodal Sergio.

Nanga Parbat

Pákistánská Nanga Parbat je s 8 126 metry nad mořem devátou nejvyšší horou světa, její název pochází z urdštiny a do češtiny je překládán jako Nahá hora. V první polovině dvacátého století zemřelo na této hoře více horolezců než na kterékoli jiné osmitisícovce. Horolezce při zdolávání vrcholu čeká velmi těžké stoupání s mnoha extrémně nebezpečnými úseky.  Vrchol Nanga Parbat horolezci poprvé zdolali v roce 1953.


jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodli až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsali první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.