Sport

Rychlík Cavendish do cílové stanice nedojede

Cyklista, který na Tour de France letos vyhrál čtyři etapy, ze závodu odstoupil. Chce být fit na olympiádu.

Peloton Tour de France čekají alpské kopce, ale do těch se již nebude šplhat třiadvacetiletý britský jezdec Mark Cavendish. Už ve včerejší 14. etapě bylo vidět, že má problém vyjet do posledního stoupání a spekulovalo se, že odstoupí. To se dnes přesně stalo. Ke svým čtyřem etapovým vítězstvím letos žádné nepřidá.


"Je už hodně unavený,“ říkal manažer stáje Columbia Bob Stapleton s tím, že Cavendish chce připravit na olympiádu v Pekingu, která začne na začátku srpna. Upřímně řečeno, Cavendish by se teď v kopcích už jenom trápil a zbytečně by ztrácel síly. Na žlutý trikot Cadela Ewanse beztak ztrácí na 140. místě téměř dvě hodiny.


Pokračovat by bylo nad plán


"Už na Giru jsem plánoval, že pojedu tak deset etap a nakonec jsem vydržel až do konce,“ říkal pro BBC Cavendish. "Pokud se budu na Tour cítit hodně vysílený, tak skončím,“ předpovídal. Před alspými velikány má respekt a raději dává přednost ladění formy na Peking, kde by rád získal medaili v dráhové cyklistice. Jeho disciplína je na programu 19. srpna.


Třiadvacetiletý Cavendish nedokončil nejslavnější cyklistický závod ani loni, kdy na Tour debutoval. Letos se stal již 24. závodníkem, který předčasně skončil, prvním ze stáje Columbia. Naopak stáj Barloworld již má v pelotonu jen čtyři z původních devíti jezdců, tým Saunier Duval odstoupil po dopingové aféře celý.

TN.cz, jed
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události