Motorsport

Německou Grand Prix ovládl Hamilton

Německou Grand Prix ovládl Hamilton
Zdroj: tn.cz

Ve Velké ceně Německa zvítězil na okruhu Hockenheim Lewis Hamilton před Brazilci Nelsinhem Picquetem a Felipem Massou.

Britskému mladíkovi se podařilo navázat na vítězství ze Silverstone a triumfoval i při své premiéře na okruhu Hockenheim při Grand Prix Německa. Obrovským překvapením je druhé místo pilota stáje Renault Nelsinha Picqueta. Brazilský mladík stál poprvé v životě na stupních vítězů.

Nudný start a Glockova nehoda

Start nepřinesl žádné zásadní změny oproti výsledkům z kvalifikace. Svoje startovní místa si podrželi Hamilton, Massa i Kovalainen. Za řeč snad stojí pouze skok Roberta Kubici ze sedmého místa na čtvrté.Poměrně nudný průběh závodu přerušil až karambol Timo Glocka v 36. kole. Při nájezdu do cílové rovinky mu v zatáčce selhalo zavěšení pravého zadního kola a Němec skončil v betonové zídce u boxové uličky. Ačkoliv byl viditelně otřesen, tak podle posledních zpráv je nakonec v pořádku.Nikdo není dokonalý, dokonce ani inženýři McLarenu

Tohoto incidentu využili mnozí jezdci k návštěvě boxů, což zamíchalo pořadím. Jediným, kdo nevyužil této chvíle k dotankování paliva, byl Lewis Hamilton. "Měli jsme pocit, že si budu schopen získat dostatečný odstup, abych se mohl po své návštěvě z boxů vrátit do čela. Týmoví inženýři to spočítali na 23 sekund. Ačkoliv jsem jel přes limit, tak jsem to potom nestihl," komentoval pochybení stáje McLaren Hamilton.

Stíhací jízda v podání britského blesku

Britský mladík se po své návštěvě boxů vrátil až na pátém místě za stájovým kolegou Heikki Kovalainenem. "Důležitým momentem bylo, že se Heikki zachoval jako parťák. Viděl, že jsem rychlejší a pustil mě před sebe," komentoval předjetí Fina Hamilton.

Hamilton: Bude to dřina, ale půjdu do toho

Další vzrušení přišlo jedenáct kol před cílem, kdy Hamilton předjel třetího Massu a dostal se na druhé místo. "Věděl jsem, že mám jenom krátkou příležitost, abych ho předjel, než mi odejdou pneumatiky. Ve férovém souboji se mi to nakonec podařilo," komentoval Brit předjetí Massy v zatáčce za cílovou rovinkou.V tu chvíli kroužil v čele závodu překvapivý lídr Nelsinho Picquet s renaultem. "Myslel jsem, že už to mám za sebou. Do rádia jsem dostal zprávu, že mám předjet ještě Nelsinha. Řekl jsem si, že to bude dřina, ale půjdu do toho," komentoval následnou strategii týmu Hamilton.


Picquet šokoval druhým místem

Po předjetí Massy jel Hamilton jako k ohni a mladého Brazilce se mu brzy podařilo předjet. Toto pořadí už do cíle zůstalo nezměněno. Zvítězil Lewis Hamilton před Nelsinhem Picquetem a dalším Brazilcem Felipem Massou.Šampionát bude pokračovat 3. srpna Velkou cenou Maďarska na Hungaroringu.

Výsledky:

1. Hamilton (Brit./McLaren) 1:31:20,874
2. Piquet (Braz./Renault) -5,586
3. Massa (Braz./Ferrari) -9,339
4. Heidfeld (Něm./BMW Sauber) -9,825
5. Kovalainen (Fin./McLaren) -12,411
6. Räikkönen (Fin./Ferrari) -14,483
7. Kubica (Pol./BMW Sauber) -22,603
8. Vettel (Něm./Toro Rosso) -33,282
9. Trulli (It./Toyota) -37,199
10. Rosberg (Něm./Williams) -37,658

Pořadí MS (po 10 z 18 závodů):

1. Hamilton 58 b.
2. Massa 54
3. Räikkönen 51
4. Kubica 48
5. Heidfeld 41
6. Kovalainen 28
7. Trulli 20
8. Webber (Austr./Red Bull) 18
9. Alonso (Šp./Renault) 13
10. Barrichello (Braz./Honda) 11

Pohár konstruktérů:

1. Ferrari 105
2. BMW-Sauber 89
3. McLaren-Mercedes 86
4. Toyota 25
5. Red Bull 24
6. Renault 23
7. Williams 16
8. Honda 14
9. Toro-Rosso 8

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události