Fotbal

Stane se Kadlec novým Rosickým?

Fotbalová Sparta Praha získala do svých řad skutečný klenot českého fotbalu, talentovaného Václava Kadlece.

Fotbalová Sparta Praha vsází na budoucnost. Z Bohemians 1905 získala akvizici, která letenským může v budoucnosti zatraceně vynášet.

Kadlec...a to se vyplatí!

Rudý sparťanský dres totiž od neděle obléká šestnáctiletý Václav Kadlec, jeden z nejnadanějších českých dorostenců. Hráč se bezprostředně po podpisu tříleté smlouvy zapojil do přípravy A-týmu Sparty.


"Náš zájem o tohoto hráče byl dlouhodobý, a proto jeho přestup považujeme za jeden z největších úspěchů tohoto transferového období," řekl generální sportovní manažer Sparty Jozef Chovanec pro oficiální stránky klubu.

Nový Rosický?

Kadlec má talent, který mu jeho vrstevníci mohou závidět. Je členem reprezentace do 17 let, za kterou dal v jedenácti zápasech devět branek. V nejvyšší dorostenecké lize nastupoval s hráči o dva roky staršími.


"Vašek jasně převyšuje své vrstevníky, je to v současnosti nejvýraznější talent českého fotbalu," uvedl hráčův agent Pavel Paska.

Zahraničním klubům dal košem

Talentovaný mladík se rozhodl nenásledovat své vrstevníky, kteří odchází do zahraničí, kde jejich kariéra často končí  v troskách. "Sparta je pro Vaška tou správnou volbou. Jsme rádi, že nepodlehl nešťastnému trendu předčasných a často neuvážených odchodů do zahraničí a vsadil na Spartu," prohlásil Chovanec.

jpz, jvl, s přispěním Romana Jedličky, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události