Hokej

Newyorský tisk se staví za Jágra

Newyorský tisk se staví za Jágra

Generální manažer Rangers Glen Sather čelí kritice v novinách. Za to, že se nechoval fér k Jágrovi.

Média v New Yorku se dva týdny po odchodu Jaromíra Jágra do ruského Omsku, postavila za českého útočníka. To v posledních letech nebyla příliš obvyklá praxe. List New York Post kritizuje generálního manažera NY Rangers za to, jakým způsobem se ke kapitánovi týmu zachoval.


"Když Rangers nechtěli Jaromíra podepsat, tak proč mu to Sather neřekl přímo do očí, ale jen krátce po telefonu těsně před tím, než svolal tiskovou konferenci?“ ptá se respektovaný novinář Larry Brooks. Je to fakt - Jágr kvůli jednání se svým bývalým klubem odletěl do Spojených států a pak se po telefonu dozvěděl, že o něj není zájem. Za své služby pro Jezdce si určitě zasloužil více respektu.


Místo kapitána podepisovali ostatní


"Vůbec nechápu, proč si Sather s Jágrem nedomluvil schůzku už třeba v červnu, aby si mohli vyjasnit společný postup po 1. červenci, až se otevře trh s volnými hráči. Oba dva zřejmě spoléhali, že se to potom nějak udělá, jenže Jágrova cena pro Rangers v červenci hodně vyskočila. Minulá sezona byla totiž poslední, kdy se na jeho platu podílel ještě i bývalý zaměstnavatel Washington Capitals. Jágr tak byl pro Rangers levný. Teď by mu plat museli hradit sami a najednou zjistili, že už není žádné místo pod platovým stropem.


Brooks vyčítá Satherovi ještě jednu věc: "Jestli Rangers opravdu chtěli Jágra podepsat, pak mu to asi generální manažer prostě zapomněl říct. Mezitím utrácel peníze za všechny ostatní hráče.“ Je to pravda, vždyť Rangers za velké peníze přivedli obránce Reddena, znovu podepsali podstatně výhodnější smlouvu s Michalem Rozsívalem. Tomu se plat zvednul z 2,3 milionu dolarů na pět. Při vší úctě k oběma hokejistům – Jágr měl být přece pro klub prioritou. Nejprve měla být veřešena smlouva s ním a až pak se mělo hledat řešení, jak podepsat ostatní.


Jágr jim byl dobrý, dokud byl levný


Rangers neustále tvrdili, jak chtějí tým omladit. Jenže potom místo Jágra přivedli o rok mladšího Markuse Näslunda z Vancouveru. Navíc už v play off se jasně ukázalo, že tým netáhli žádní mladíci, ale hlavně Jágr s Lundqvistem. Takže situace okolo odchodu hráče s číslem 68 je trochu jiná. Dá se říct, že Jaromír Jágr byl Rangers dobrý, dokud je nestál moc peněz. Když ho měli začít platit tak, jak si zasloužil, otočili se k němu zády.

Roman Jedlička
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události