Motorsport

Rossi zničil v USA Stonera

Velká cena USA se stala kořistí italského motocyklisty Valentina Rossiho.

„Doktor“, který na okruhu Laguna Seca vyhrál poprvé v kariéře, přerušil vítěznou sérii Australana Caseyho Stonera, jež trvala tři závody. V průběžném pořadí vede Rossi o 25 bodů před Stonerem a míří za osmým titulem mistra světa.


Na pekelně těžkém okruhu Laguna Seca mohli diváci sledovat nádherný závod, který "udělali" dva muži, Casey Stoner a Valentino Rossi. Brzy po startu se úřadující mistr světa z Austrálie a jeho italský rival odrhli od zbytku startovního pole, aby mezi s sebou sváděli dechberoucí souboje.

Doktor byl znovu chirurgicky přesný

Rozhodující moment přišel na konci 23 kola. V jednom ze sobojů byl Australan delší na brzdy a poslal svoji Ducati Desmosedici GP8 do kačírku. Rossi měl cestu k vítězství otevřenou. "Nevím, kolikrát jsme se na čele vyměnili, ale bylo to mockrát. Na rozdíl od Caseyho si myslím, že to byl férový závod. Uznávám, že jsem byl v některých zatáčkách hodně tvrdý, ale nikdy to nebylo přes míru," řekl o svém triumfu italský jezdec.

Stoner: Rossi jel neférový závod

Stoner si nakonec i přes svůj výlet mimo trať dojel pro pomyslnou stříbrnou "placku". "Samozřejmě, že nemůžu být s výsledkem spokojený. Udělal jsem chybu, která mě stála šanci bojovat o vítězství. Na druhou stranu si myslím, že ačkoliv jel Valentino velký závod, tak některé z jeho manévrů byly až příliš agresivní," dodal k tvrdému souboji obou kohoutů Stoner.


Australan kryje Rossimu  záda i v celkovém pořadí, když z druhého místa odsunul Daniho Pedrosu, který laboruje se zraněním.

Ital zůstane u Yamahy ještě nejméně dva roky

Rossi oslavil 92. vítězstvím v kariéře a čtvrtým v sezoně čerstvý podpis smlouvy s Yamahou, za kterou bude závodit další dva roky.


V Laguna Seca závodili tradičně pouze jezdci MotoGP. Motocyklový seriál nyní čeká téměř měsíční letní pauza, po které bude sezona pokračovat 17. srpna v Brně na Masarykově okruhu opět i s dalšími kubaturami.

Výsledky:

MotoGP: 1. Rossi (It./Yamaha) 44:04,311, 2. Stoner (Austr./Ducati) -13,001, 3. Vermeulen (Austr./Suzuki) -26,609, 4. Dovizioso (It./Honda) -34,901, 5. Hayden (USA/Honda) -35,663, 6. De Puniet (Fr./Honda) -37,668.


Průběžné pořadí MS (po 11 z 18 závodů): 1. Rossi 212, 2. Stoner 187, 3. Pedrosa (Šp./Honda) 171, 4. Lorenzo (Šp./Yamaha) 114, 5. Edwards (USA/Yamaha) 100, 6. Vermeulen 89.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události