Sport

Závodníci opět vyrazí do Alp

Závodníci opět vyrazí do Alp

Na cyklisty čeká další horská etapa. Z Itálie se vrátí zpátky na francouzské území.

Na peloton, ve kterém jede i český cyklista Roman Kreuziger, čeká během 16. etapy 157 kilometrů se dvěma vrchařskými prémiemi nejvyšší kategorie. První na Col de la Lombarde (2351 m n. m.) a především nejvyšší bod celého letošního závodu Bonette-Restefond peak, který leží ve výšce 2802 metrů nad mořem.

Dosáhne Kreuziger na bílý trikot?

Kreuziger si během dne volna odpočinul a jen lehce se projel na kole. Nyní ho čeká další výzva. V pořadí jezdců do pětadvaceti let, kteří bojují o bílý trikot, je druhý. Na kolegu ze stáje Vincenza Nibaliho ztrácí 1:53 minuty. "Roman jede zatím velice dobře, ale dvě alpské etapy mohou ještě mnohé změnit. A to směrem dopředu i dozadu,“ řekl Romanův otec, který syna sleduje přímo na místě. V první alpské etapě dokázal Kreuziger držet krok s nejlepšími až do samého závěru a v průběžném hodnocení si polepšil na čtrnácté místo.

Roman může být ještě výš

Bývalý vynikající cyklista Ján Svorada pochválil dosavadní výkony českého závodníka. “Roman jede skvěle, závodí hlavou, šetří síly a nežene se do zbytečných akcí. Zatím jede líp, než jsem čekal.“ Naposledy dojel jedenáctý a za sebou nechal několik zvučných jmen včetně do té doby vedoucího Australana Cadela Evanse.

Ve žlutém pojede Lucemburčan Schleck

Po první alpské etapě vystřídal ve vedení Cadela Evanse lucemburský cyklista Frank Schleck, který se tak představí ve žlutém trikotu pro vedoucího muže Tour. Jeho náskok je však minimální. O sedm vteřin je před Rakušanem Kohlem a o osm před Cadelem Evansem."Vím, že časovka, která je na programu v sobotu, nepatří k mým silným stránkám, proto se budu snažit zvýšit svůj náskok právě v kopcích. K tomu by mi mohl pomoci i žlutý trikot. Věřím, že mi dá křídla,“ řekl jezdec stáje CSC, která je aktuálně nejlepším týmem celé Tour.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události