Sport

Cyklisty čeká královská etapa

Na Tour de France je na programu královská etapa. Peloton čeká 200 km a tři náročná stoupání.

Na Tour de France se pojede sedmnáctá etapa, která je odborníky považována za královskou. Cyklisty čeká přes 200 kilometrů a tři náročná stoupání. Start je podruhé ve francouzském městě Embrun.

Nejvyšší bod letošní Tour už mají jezdci za sebou

I když nejvyšší bod letošní Tour mají závodníci za sebou, největší dřina je teprve čeká. Tradiční stoupání na Col du Galibier bude teprve první horskou prémií, následovat budou další dva vrcholy na Col de la Croix de Fer a posledni v cílovém středisku Alpe -d'Huez.

Žlutý trikot drží Schleck

Ve žlutém trikotu vedoucího jezdce průběžného pořadí odstartuje Lucemburčan Frank Schleck, český reprezentant Roman Kreuziger je celkově šestnáctý. V klasifikaci soutěže o bílý trikot pro nejlepšího cyklistu do 25 let je dvaadvacetiletý Kreuziger na třetím místě, ztrácí však pouhých padesát vteřin.

Kreuziger dál bude bojovat o bílý trikot

Český talent  se opět dokázal držet elity, v boji o bílý trikot se sice posunul na třetí místo, ale ztrátu snížil na pouhých 50 vteřin. Do bílého se oblékne Andy Schleck. "Náš cíl zůstává ohledně bílého trikotu stejný. Do Paříže ho chceme přivézt my. Buď já, nebo Nibali,“ řekl po 16. etapě Tour český cyklista. Se svým výkonem, byl Kreuziger spokojený. "Věděli jsme, že se bude útočit, ale nepodařilo se nám to přesně udržet. Ale neberu to tak, že bychom měli horší den. Jak se to trhalo, držel jsem se Vandeveldeho," uzavřel.

jpz, Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události