Hokej

Martin Ručinský oblékne dres Sparty Praha

Český hokejový reprezentant se dohodl na smlouvě s holešovickým klubem.

Hokejový útočník Martin Ručinský se dohodl na nové smlouvě s pražskou Spartou, kam přichází po svém rozloučení se s NHL.


Martin Ručinský pro tn.cz uvedl, že to pro něj byla velmi těžká volba. "Přeci jen jsem vyrostl v Litvínově, kde mám také spoustu přátel a kamarádů, včetně Roberta Reichla a Jiřího Šlégra," řekl Ručinský. "V Praze ale bydlím a cítím se tu jako doma, proto jsem se rozhodl pro Spartu,“ dodal hokejista. Kvůli bydlení v Praze prý ani neuvažoval o odchodu do Ruska. "Do Ruska jsem jít nechtěl. Tady jsem uzavřel smlouvu na rok a hrozně moc se těším na spolupráci s bývalými spoluhráči v čele s Davidem Výborným a Ondřejem Kratěnou,“ prozradil šikovný útočník.

Především chceme bavit diváky

Generální manažer Petr Bříza se vyjádřil k současné situaci v týmu a k plánům do nové sezony. "Ještě uvidíme, jestli tady všichni hráči zůstanou, protože aktuálně máme opravdu široký kádr. Naším hlavním cílem bude stejně jako v minulých sezonách bavit diváky a předvádět kvalitní hokej,“ uzavřel setkání Petr Bříza.


Obrovská posila pro sparťanský tým


Hokejová Sparta ulovila v přestupových vodách další velikánskou rybu. Do holešovického týmu přichází útočník Martin Ručinský, který naposledy působil v týmu NHL St. Louis Blues. Sedmatřicetiletý olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa se rozhodl svoji zámořskou kariéru ukončit a podepsal kontrakt se Spartou.Říkali jsme to....

"Celé léto jsme avizovali, že chceme do mužstva přivést ještě jednoho špičkového útočníka. A při těchto komentářích jsme měli na mysli právě Martina. Jsme velmi rádi a hrdí, že můžeme Martina přivítat mezi námi,“ uvedl na internetových stránkách Petr Bříza, generální manažer Sparty.


Ručinského bohatá kariéra

Rodák z Mostu načal svoji bohatou kariéru v Litvínově. Do české nejvyšší soutěže nakoukl poprvé v sezoně 1988-1989. V následujícím ročníku se už zařadil mezi opory "Chemiků", nastřílel třiadvacet branek. Dravého mladíka si nemohlo nepovšimnout zámoří. Při draftu v roce 1991 si jej vybral Edmonton jako celkově dvacátého v pořadí.


Ručinský na nic nečekal a hned se vydal za oceán. Tam si vyzkoušel dres celkově osmi týmů během šestnácti sezon. Nejvýraznější stopu za sebou nechal v Montrealu a v New York Rangers.


Martin Ručinský o sobě dal vědět i v českém národním týmu, výrazně se podepsal pod největší úspěch českého hokeje v dějinách - zlato ze zimmích olympijských her v Naganu 1998. Ručinský se může pyšnit i dvěma zlatými medailemi z mistrovství světa.


Člen "zlaté" generace se po této sezoně rozhodl pro návrat do Česka. I přes veliký zájem Chomutova, Litvínova, Slavie a dalších týmů nakonec zakotvil Ručinský ve Spartě.

jpz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události