Hokej

Favorit extraligy? Jednoznačně Sparta!

Martin Ručinský je jednou z mnoha velkých ryb, které přes léto uvízly ve sparťanské síti.

Minulá sezona se Spartě hrubě nepovedla. Hrdý pražský klub došel jen do čtvrtfinále play-off, kde ho 4:0 na zápasy přejel Liberec. Prakticky ihned poté se začal dít v klubu velký hráčský třesk, který ze Sparty udělal extraligového favorita číslo jedna.

Nedvěd musel pryč

Už tři dny po ostudném vyřazení vedení klubu oznámilo, že do příští sezony nepočítá s triem Petr Nedvěd, Ľubomír Vaic a Martin Štrba. Zklamali hlavně první dva jmenovaní, kteří měli patřit k největším tahounům Sparty, místo toho však zcela zapadli do krize, jež zmítala celým týmem. "Naše priorita pro příští ročník je jednoznačně posílit ofenzívu a přivést do Sparty špičkové útočníky," podotkl k tomu generální manažer Sparty Petr Bříza. A své slovo dodržel.

Největší eso? David Výborný!

Při posilování týmu Sparta vsadila především na osvědčené tváře, které v klubu už hrály a mají k němu srdeční vztah. To platí i o největší posile – reprezentantovi Davidu Výborném. Útočník, protřelý zkušenostmi z NHL, se okamžitě stal novým lídrem mužstva a zároveň usedl do křesla sportovního ředitele. Kvalitních hráčů ale dorazilo mnohem víc. Do Sparty se z Finska vrátilo duo srdcařů Broš-Kratěna, ze stejné země přišel i talentovaný obránce Jakub Korejs. A zapomínat se nesmí ani na příchod mladého brankáře Tomáše Pöpperleho, jenž by se měl poprat o pozici týmové jedničky.

Bonbónek na závěr je příchod Ručinského

Ani šest nových hráčů a tři návraty z hostování však Břízu plně neuspokojili. Tajně tak pokoukával ještě po jednom hráči – Martinu Ručinském. Olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa dal Spartě přednost před rodným Litvínovem, mistrovskou Slavií i velmi štědrým Chomutovem. "Celé léto jsme avizovali, že chceme do mužstva přivést ještě jednoho špičkového útočníka. A při těchto komentářích jsme měli na mysli právě Martina. Jsme velmi rádi a hrdí, že ho můžeme přivítat mezi námi,“ řekl pro oficiální stránky klubu pyšný Bříza. "Sparta je v situaci, kdy má velkou motivaci, je hladová po úspěchu. To hrálo svou roli," poznamenal sám hráč.

Může se to vymstít…

Sparťané se díky novým posilám okamžitě stali horkým favoritem nadcházející sezony. Čistě podle jmen by v lize neměli mít konkurenci, což se však může i dost vymstít. "Já jsem na Slavii s kádrem nabitým hvězdami dobrou zkušenost neudělal,“ říká k posilování úhlavního rivala trenér a generální manažer Slavie Vladimír Růžička. "S takovým mužstvem pro ně určitě nebude existovat nic jiného než první místo, uvidíme, jak doopravdy dopadnou,“ doplňuje. Jisté je to, že si sparťané na sebe upletli pořádný bič. Otázkou zůstává, zda s ním zmrskají své soupeře, nebo sami sebe…

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události