Fotbal

Česká devatenáctka zůstala před branami finále

Čeští reprezentanti dostali v závěru prodloužení gól a na ME získali bronzové medaile.

Po prohraném utkání předstoupil trenér Dovalil před novináře. Bylo na něm patrné, že je zklamaný ze smolného závěru utkání. Přesto tvrdí, že se hráči nemají vůbec za co stydět. Odvedli kvalitní výkon, který museli ocenit i fotbaloví diváci.

Rozhodl gól na konci prodloužení, co se stalo?
Už jsme tušili, že to dojde k penaltám, nabádal jsem hráče, aby se vysunuli více dopředu. Bohužel zůstali vzadu, míč tam propadl a německý hráč to vyřešil rychle a přesně.

Necid měl v závěru stoprocentní šanci, ale stejně jako proti Itálii nedal…
Kdybychom to dali, nebylo by prodloužení a radovali bychom se z postupu do finále. Na kdyby se ale nehraje. Pro kluky to je strašně krutý, ale v tom je krása fotbalu. Nikdy nevíte co se může stát.

Tvůrce hry Morávek musel střídat, přivodil si nějaké zranění?
Nepátral jsem po tom, Morávek si prostě řekl o střídání, tak jsem ho ze hřiště stáhl. Hráli jsme čtyři zápasy v deseti dnech a to je pořádná porce. Kluci se vydali na maximum. Němci mohli poslední zápas ve skupině vypustit a šetřit síly. My ne. Ke konci nám už určitě docházely síly.

Českou hru hodně oživil střídající Zeman, proč nebyl v základní sestavě?
Zeman nenastoupil, protože měl nějaké drobné svalové problémy. Počítali jsme s tím, že nastoupí během zápasu. Naším záměrem také bylo více vyztužit defenzívu proti v minulých zápasech výborné německé pravé straně.

Jak hodnotíte celkově vystoupení na domácím šampionátu?

Hodnotím to pozitivně, probojovali jsme se na mistrovství světa a získali bronzové medaile. Jsem rád, že se nám celkem dařila hra a dokázali jsme si vypracovat šance. V minulých zápasech navíc z kombinačních akcí, což klukům určitě zvedne sebevědomí. Dnes to byla spíše taktická bitva. Kluci se nemají za co stydět, odevzdali všechno.

Co byste vyzdvihnul jako největší pozitivum?
Utkali jsme se s fotbalovými velmocemi, kterým jsem byli vyrovnaným soupeřem. Za to si všichni kluci zaslouží pochvalu.

Ročníky, které Česko na šampionátu zastupovaly, jsou hodnoceny jako jedny z nejlepších. Jak vidíte šance těchto borců nastoupit v budoucnu za seniorskou reprezentaci?
Jsou to silné ročníky. Důležité je, aby kluci pravidelně hráli ve svých klubech. V reprezentaci jim je potřeba dát šanci, a to už závisí na Petrovi Radovi. Myslím, že tak dva, tři, možná čtyři hráči na to mají.

A jmenovitě?
Řekl bych, že to bude Necid, pokud nepřestane dávat góly, Morávek, Mareček a další. Nechci nikoho urazit.


dfk, jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události