Sport

Plavkyně Hardyová na OH nepojede

Mistryně světa měla pozitivní test na clenbuterol při americké olympijské kvalifikaci.

Americká plavkyně Jessica Hardyová byla pozitivně testována na nejmenovanou zakázanou látku. Závodnice, která se kvalifikovala na olympijské hry na tratích 50 metrů volným stylem a 100 metrů prsa, pravděpodobně přijde o olympiádu v Pekingu. Navíc jí hrozí dvouletý zákaz startů na plaveckých závodech.

I B vzorek byl pozitivní

Americká televize NBC potvrdila, že podle nejmenovaného trenéra byl pozitivní i B vzorek a jednadvacetiletá plavkyně již opustila tréninkový kemp americké výpravy. Agent Hardyové Evan Morgenstein uvedl, že s plavkyní mluvil a ta mu řekla, že nic špatného neudělala a určitě nepodváděla."Ona je typ člověka, u kterého bych nevěřil, že by někdy podváděla. Prostě tomu nevěřím,“ uvedl Morgenstein.

Na olympiádu nepojede

Hardyová nakonec do Pekingu neodletí. Sama se vzdala účasti her "pro dobro amerického plaveckého týmu." Oba testované vzorky od plavkyně totiž potvrdily, že skutečně brala látku clenbuterol, která je užívána hlavně kulturisty, protože podporuje rychlý růst svalové hmoty. "Jessica Hardyová nebude kvůli dopingu součástí amerického olympijského týmu," řekl výkonný ředitel federace Chuck Wielgus. "Nahradí ji Rebecca Soniová, jež poplave na 100 metrů prsa, a Kara Lynn Joyceová, která se zúčastní závodu na 50 metrů volným způsobem," dodal.


"Jessica dala do popředí zájmy amerického týmu a rozhodla se, že na olympiádu neodcestuje," uvedl Travis Tygart, představitel americké antidopingové agentury (USDA). 


hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události