Motorsport

Mosley vyhrál soudní spor s bulvárním listem

Předseda FIA vyhrál spor s listem News of the World týkající se narušení jeho soukromí.

Soud v Londýně rozhodl, že nedělník News of the World porušil soukromí prezidenta Mezinárodní automobilové federace Maxe Mosleyho a musí mu zaplatit 60 tisíc liber (více než 1,8 milionu korun). Zprávu přinesl ve čtvrtek server BBC.

Bezpáteřní prezident FIA

Mosley žaloval bulvární list za to, že mu zničil soukromý život. News of the World v březnu zveřejnil videoklip zachycující osmašedesátiletého prezidenta Mezinárodní automobilové federace při sadomasochistických hrátkách s pěti prostitutkami v nacistických uniformách.

Více se dozvíte díky videoreportáži:


K sadomasochistickým orgiím se přiznal

Mosley se u soudu přiznal k sadomasochistickému sexu, ale odmítl, že orgie měly nacistický podtext. Podobné fantazie označil za nechutné. Uvedl, že v těchto praktikách našel zálibu už před 45 lety. Současně dodal, že šlo o soukromou akci ve sklepě jeho domu.


Také řekl, že jeho soukromý život je po zveřejnění detailů jeho intimního života v troskách. Odhalení bylo zničující zejména pro jeho manželku a dva syny. S manželkou je 50 let a uvedl, že neexistuje nic jiného, co by pro něj bylo více ponižující.


Mosley je prezidentem Mezinárodní automobilové federace, která je řídícím orgánem světového motorismu.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události