Hokej

Jágr: V Omsku mi bude dělat řidiče Klepiš

Jágr: V Omsku mi bude dělat řidiče Klepiš
Zdroj: tn.cz / ČTK

Nejlepší Evropan NHL definitivně uzavřel svou nezapomenutelnou kapitolu v zámořské soutěži a vyrazil z ruzyňského letiště vstříc sibiřskému Omsku.

V týmu, jemuž pomohl během výluky NHL k triumfu v turnaji Super Six, tedy obdobě fotbalové Ligy mistrů, se potká s krajany Pavlem Rosou a Jakubem Klepišem. Druhý jmenovaný na sebe upozornil především bouračkou, při níž nedávno zničil svůj luxusní vůz. Ten údajně bývalý slávista řídil s alkoholem v krvi.

První fáze přípravy? Spánek!

Celý incident glosoval před odletem do Ruska s nadhledem sobě vlastním i Jágr. "Budu tam s Jakubem Klepišem, takže v pohodě," odpověděl na otázku, zda sehnal osobního řidiče. Do Ruska se už legendární útočník, který proslavil číslo 68, těší, zejména pak na úvod přípravy. "Přiletím, půjdu si lehnout a celý den budu spát. První fáze přípravy," popsal své první plány na ruské půdě.


S ruštinou prý problémy nemá, zlepšení v jazyce svého zaměstnavatele ještě ale plánuje. Tím je Avangard, který z Jágra udělal nejlépe placeného hráče nově se tvořící Kontinentální ligy. "Byl jsem tam velmi spokojený, ale bylo to dané tím, že se nám dařilo. Já vím, že v hokeji jste někdy nahoře a jindy dole," zavzpomínal Jágr na sezonu 2004/05.

Jágr obhajuje Rusko: Nikde to není ideální

Většina sportovců už neodmítá lukrativní nabídky z Ruska tak, jak tomu bylo v nedávné minulosti. Obraz země se v očích těchto celebrit rychle změnil. "Nikde to není ideální. I v Americe jsou dobrá a špatná místa. Když špatné věci chcete vidět, najdete je," vyjádřil svůj názor olympijský vítěz z Nagana a držitel dvou prstenů za vítězství ve Stanley Cupu.


Nepociťuje ani příliš velkou změnu každoročního rituálu odletu "za moře". "Beru to jako další štaci. Nic se pro mě nemění. Je to jako bych odlétal do NHL,“ řekl na letišti novinářům. V jednom ale rozdíl každopádně pocítí. Kontinentální liga totiž startuje v září, tedy o měsíc dřív než nejlepší soutěž světa. A zatímco na minulé reprezentační akce jej nepustila kolize termínu MS s play-off NHL, v této sezoně možná bude řešit opačný problém.

Reprezentace ano, ale...

Pokud by se Avangard neprobojoval do vyřazovací části, nebo v ní brzy vypadl, čekala by Jágra dvouměsíční pauza od hokeje. Mistr světa z Vídně reprezentačnímu kouči Růžičkovi sice dokonce přislíbil, že se v případě pevného zdraví zúčastní i některého z turnajů Euro Hockey Tour, nejspíš toho českého těsně před MS, pokud by pro něj klubová sezona skončila příliš brzy, účast na světovém šampionátu by ještě zvažoval.


Pokud si o spojení Jágr a reprezentace chcete přečíst víc, klikněte ZDE.


"Bavili jsme se o tom s Vladimírem Růžičkou. Řekl jsem mu, že chci reprezentovat. Ale pouze pokud budu zdravý a budu mít formu," uzavřela česká legenda před tím, než se pohodlně usadila v sedadle letadla směr Rusko.

dfk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události