Fotbal

Mladá Boleslav vyhlásila útok na poháry

Trenéru Hapalovi nebude vedení týmu bránit v trénování reprezentace po boku Petra Rady.

Oficiální tisková konference před startem Gambrinus ligy odhalila smělé plány boleslavských. Ti by se s posíleným kádrem rádi poprali o prvenství v lize i v národním poháru.

Hapal: tento tým by chtěl trénovat každý

"Osobně si myslím, že každý trenér by měl mít cíle co nejvyšší. Je to možná odvážné tvrzení, ale chci vyhrát český pohár a českou ligu,“uvedl trenér Mladé Boleslavi Pavel Hapal. K dobrému umístění v lize by měly týmu pomoci nové posily. Hlavně návrat Michala Papadopulose byl letní bombou českého přestupového trhu. "S letními posilami kádru jsme spokojení a neuvažujeme o dalším příchodu před zahájením mistrovské sezóny,“ řekl generální ředitel Šeterle. S Šeterlem si notuje i Pavel Hapal „Přišli kvalitní hráči a momentální kvalita mužstva je taková, že takový tým by chtěl trénovat každý trenér.“

Šeterle chce postup do evropských pohárů

"Chceme získat takové umístění, které klubu zajistí účast v jakémkoliv evropském poháru. V konkurenci tuzemské ligy je to pro Mladou Boleslav náročný úkol,“ prohlásil Šeterle. To je velá výzva pro Pavla Hapala, který je spokojený s přípravou. "Jsem velice spokojen, hlavně se nám vydařil turnaj v Čelákovicích, který jsme vyhráli po velmi dobrých výkonech. Nevyšlo nám jen poslední utkání s Mnichovem 1860, při kterém se projevila únava,“ sdělil novinářům.

Hapal má k reprezentaci cestu volnou

Pokud by nový trenér národního týmu Petr Rada předložil Pavlu Hapalovi oficiální nabídku na místo asistenta u reprezentace, boleslavský klub by mu v uvolnění nebránil. "Přivítali jsme, že o našeho trenéra je zájem pro reprezentaci. Myslím si, že situace v realizačním týmu je taková, že jeho členem je Karel Stanner, který mužstvo velmi dobře zná, na jaře ho úspěšně vedl a může Pavla Hapala v době reprezentačních akcí zastoupit. Když Pavel Hapal nabídku Petra Rady přijme, klub to bude podporovat,“ uvedl Jaroslav Šeterle.

Hapal by nabídku přijal

"S Petrem Radou jsem se sešel, promluvili jsme si a zase říkám, že bych nabídku rád přijal a věřím, že bych s tím neměl mít problém,“ prohlásil Hapal.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události