Hokej

Jágr sklidil v Omsku první ovace

Českou hokejovou hvězdu vítalo na letišti přes 500 fanoušků.

Fanoušci ruského Avangardu Omsk se konečně dočkali, jejich staronový miláček Jaromír Jágr přiletěl do sibiřského města dnes v půl šesté ráno. Ani tak brzká doba však neodradila přes pět set nejvěrnějších fanoušků, kteří se vydali přivítat Jágra přímo na letiště.


Fanoušci si připravili ohňostroj


"Já sám bych takhle brzy ráno nevstal a nešel vítat vůbec nikoho," smála se česká hokejová superstar, když viděla mohutný dav lidí.
"Musím říct, že jsem strašně rád za to, že tady v takovou hodinu vidím tolik lidí. Snad se nám podaří předvádět hokej, s nímž budou fanoušci spokojení," doplnil diplomaticky. Jágrovi příznivci vyrazili na stadion už ve dvě v noci, klub pro ně nechal vypravit i zvláštní autobus.


"Jágr je s námi!" skandovali nadšeně a svá slova doplnili malým ohňostrojem. Oblíbený hokejista dostal i mnoho dárků, tím nejoriginálnějším byl silniční ukazatel se směrovkami na New York a Edmonton.


Tiskovka probíhala v ruštině


Poté, co absolvoval krátkou exkurzi v Omsk Areně, Jágr usedl mezi novináře a odpovídal na pestrou škálu dotazů. Mluvil o zdržení na moskevském letišti, způsobené dlouhým čekáním na osobní zavazadla, o svých dobrých pocitech či nelehkém rozhodování, které provázelo výběr jeho dalšího angažmá. Ke komunikaci s žurnalisty si sebejistě vybral ruský jazyk, pomoci s překladem mu však brzy musel jeho agent Jaroslav Zídek. "Co říká?" obrátil se na něj zmatený Jágr už při třetí otázce...


S trenérem ještě nemluvil


Český útočník dále prozradil, že ještě nemluvil s koučem týmu Sergejem Gersonskim, a na vzájemnou spolupráci s ním a s celým mužstvem se moc těší. Ale srovnávat KHL s NHL se mu už příliš nechtělo. "Nerad bych to porovnával, Kontinentální liga ještě ani nezačala. Ale ruská liga jde podle mě hodně nahoru, což je jen dobře. A já jsem rád, pokud se mi k tomu podařilo alespoň trochu přispět, když jsem tady hrál v době výluky v NHL," poznamenal skromně Jágr.


Tenkrát byl bezkonkurenčně největší hvězdou soutěže, bude to ovšem platit i letos? V Omsku o tom nepochybují…

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události