Fotbal

Slavia přivedla další posilu z Interu Milán!

Slavia přivedla další posilu z Interu Milán!
Zdroj: SK Slavia Praha

Po Belaidovi se ze slavného klubu do Edenu stěhuje italský útočník Gianluca Litteri. Zatím jen na roční hostování.

V angažování talentovaného forvarda měl prsty dokonce český trenér Zdeněk Zeman, jehož jméno má v Itálii velký zvuk. "Slavii nám kromě jiného doporučil trenér Zeman. Ujistil nás, že Slavia má vynikající tým se skvělým trenérem, a že hraje na krásném moderním stadionu,“ uvedl pro klubové stránky Litteri.

První dojmy? Krásný stadion!

„Stadion je opravdu krásný. Líbí se mi, že jsou diváci stejně blízko jako v Anglii,“ pochvaloval si nový slávistický článek, který mu evidentně učaroval.


Dvacetiletý Litteri nastřílel v dresu Interu v minulém ročníku 11 branek a byl třetím nejlepším střelcem svého týmu. Nenastupoval však v elitní italské Serii A, ale v soutěži záložních týmu Primavera. Tu hrají talentovaní mladíci. Právě jeho gólový instinkt zaujal trenéra Slavie Karla Jarolíma, což kouč sešívaných potvrdil na oficiálních stránkách klubu.

Jarolím: Uvidíme, jak zvládne adaptaci

"Je technicky vybavený a umí dobře zakončit. Uvidíme, jak se vyrovná s přechodem do českého prostředí, ale věřím, že může být výraznou osobností naší ligy,“ řekl k nové posile trenér mistrovského celku Gambrinus ligy.

O víkendu už by měl Litteri s týmem trénovat

Prostovlasý stratég nehodlal do Edenu přivést zajíce v pytli, tn.cz o tom blíže informoval mluvčí klubu Ondřej Zlámal: "Trenér Jarolím ho sledoval, viděl několik jeho zápasů ze záznamu a hodně jej chtěl získat. Smlouvu dnes v Edenu podepsal na jeden rok a už o víkendu by se měl zapojit do tréninku.“ Finanční podmínky transferu nebyly zveřejněny.


Gianlucu Litteriho do Slavie přivedl stejný hráčský agent, který zprostředkoval pro mistrovský celek působení Francouze Mickaela Tavarese a Tijaniho Belaida. "Mohl by to být stejný příběh jako Tijani Belaid,“ doufá slávistický kouč v to, že se italskému útočníkovi bude v Čechách dařit stejně jako šikovnému záložníkovi. Belaid má francouzské i tuniské občanství.

Litteri měl od Belaida informace

Sám Belaid prý Litterimu referoval o podmínkách, které jej v Edenu čekají. "S Tijanim jsme si několikrát telefonovali, o Slavii mi mnoho vyprávěl, samé pozitivní věci,“ přiblížil Litteri své seznamování s mistrovským klubem.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události