Fotbal

Petr Čech: Lampard v Chelsea zůstane!

Petr Čech: Lampard v Chelsea zůstane!
Zdroj: tn.cz / ČTK

Gólman londýnského celku doufá, že jeho hvězdný spoluhráč vydrží na Stamford Bridge ještě minimálně sezonu.

Česká reprezentační jednička se vyjádřila k nejisté budoucnosti anglického záložníka pro stránky televizní stanice Sky Sports. "Ještě mu zbývá rok smlouvy, takže je jisté, že tu zůstane. Já ale doufám, že se následně s klubem dohodne a bude tu ještě déle," řekl Čech.


O Lamparda má eminentní zájem italský gigant Inter Milán, který nově koučuje bývalý trenér Chelsea José Mourinho. Blues ale nechtějí o klíčového hráče přijít, nabídli mu tak novou smlouvu s pohádkovými podmínkami. "On je jedním z našich klíčových hráčů v posledních pěti letech. Je vždy důležité udržet tyto hráče v mužstvu. Zvlášť, když jako záložník dokáže dát dvacet branek za sezonu," dodal Čech.

Chceme vyhrát všechny trofeje!

Nedávno podepsal s Chelsea královskou smlouvu na 2,6 milionu korun týdně. Pohádkový kontrakt, jenž platí až do roku 2013, Čecha řadí mezi nejlépe placené brankáře světa. A tomu také odpovídají cíle, které cílevědomý gólman klade před sebe a svůj tým. “Vždycky chceme být lepší než v minulé sezoně. Každý říká, že jsme teď neměli dobrou sezonu, protože nám v její konci došel dech. My jsme ale hráli finále Ligy mistrů a až do konce Premier League jsme proháněli Manchester, “ poznamenává Čech.


Naše reprezentační jednička si plně uvědomuje, že ambice Chelsea musí být v příští sezoně zase jen ty nejvyšší. Nic jiného pro hrdý londýnský klub ani neexistuje. “V minulé sezoně jsme nevyhráli žádnou soutěž, takže z tohoto pohledu byla sezona neúspěšná. Víme, že vrátit se zpět na vrchol bude hodně těžké. Zisk trofejí je naším hlavním cílem a je jedno, o jaké jde, chceme vyhrát úplně všechny! “ říká sebevědomě. Právě jeho výkony by měly být zárukou, že to blues myslí s dobytím fotbalového světa zcela vážně.

Scolari má obrovské charisma

Jen slova chvály má zatím Čech na nového kouče Luize Felipa Scolariho. Ten se k Chelsea připojil ihned po mistrovství Evropy, na němž s Portugalskem došel jen do čtvrtfinále. Náš gólman je z něj ovšem nadšený. “Je zde jen pár týdnů, ale i během nich se už dá poznat, že je pravý profesionál a ví, jakým stylem chce hrát, “ vyzdvihuje Brazilcovy kvality. Hlavní Scolariho devízou je podle Čecha fakt, že dokáže naladit příjemnou a přátelskou atmosféru v mužstvu. “Teď je vše v nejlepším pořádku, nejdůležitější ale bude, aby tomu tak bylo i v sezoně,“ říká už opatrněji.

Černí koně Premier League? Newcastle, Portsmouth, Aston Villa…

Čech nevylučuje, že by se v nadcházející sezoně mohlo v Premier League zrodit nějaké překvapení. Kluby ze středu tabulky vhodně posilují, což by podle Čecha mohlo sehrát důležitou roli. “Portsmouth bude silný, lepší ročník než loni čeká jistě Newcastle. A s Martinem O´Neillem za zády nemůžete odepsat ani Aston Villu,“ přemítá. Jako další černé koně soutěže zmínil třeba Manchester City nebo Everton. “Nemyslím si, že letos bude liga opět rozdělená na “velkou čtyřku“, za kterou bude propast a pak až další týmy. Tak to nebude,“ přemítá.

Vyzdvihuje kvality Buffona a Casillase

Když měl Čech vybrat gólmany, které by vedle sebe zařadil na pomyslný žebříček tří nejlepších brankářů světa, pohotově odpověděl: Gianluigi Buffon a Iker Casillas. “Buffon se mezi nejlepšími hráči světa drží už několik let. Podává konzistentní výkony,“ vyzdvihuje svého staršího brankářského kolegu. “Co se týče Casillase, ten má ze sebou dvě skvělé sezony a vydařené EURO 2008, takže momentálně bych řekl určitě i jeho,“ má jasno Čech.

hum, dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události