Fotbal

Tévez bude nejdražším fotbalistou v anglické lize

United si konečně pojistí hráče s jehož jménem se pojí skandál kolem společnosti MSI.

Komplikovaná situace kolem Carlose Téveze se začíná vyjasňovat. Hráč, který sice již rok nastupuje za Manchester United, totiž stále patří sportovní investiční společnosti MSI. A vypadá to, že o víkendu dojde mezi oběma subjekty k dohodě o prodeji práv na argentinského štírka. Manchester United tak převezmou veškerá vlastnická práva na talentovaného hráče.

Rekordní suma

Představitelé Manchesteru United si budou muset připravit kufřík plný peněz, protože MSI se nechce Téveze vzdát za méně než 32 milionů liber (963 milionů korun.). Pokud se transfer uskuteční, Tévez se stane nejdražším hráčem v historii anglické ligy. Rekord zatím drží ukrajinský bomber Andrej Ševčenko, který odešel z AC Milán do Chelsea za 30,6 milionů liber.

Kontroverzní smlouva

Jen aby Tévez mohl nastupovat, musel Manchester před sezonou sáhnout do kapsy a vysázet MSI na stůl pět milionů liber. V této sumě je zahrnuto i předkupní právo na argentinského hráče, kterého chce právě nyní klub využít. Pokud se transfer podaří sjednat, dojde k uzavření jedné z nejkontroverznějších epizod v historii Premier League.


Tévezův příchod z West Hamu na Old Trafford byl zahalen oblakem nejistoty, protože nikdo přesně nevěděl, komu hráč vlastně patří. Spekulovalo se o účasti dalšího subjektu, který měl obchod zprostředkovat. Spekulace se potvrdily, když se na veřejnost dostaly informace o vlivu společnosti MSI. Ta měla kontolovat chod brazilského klubu Corinthians, ze kterého Tévez s Mascheranem přišli, i když klub oficiálně nevlastní.

Pokuta pro West Ham

West Ham, který hráče poskytl Manchesteru, byl za transfer potrestán vysokou pokutou 5,5 milionu liber a navíc na něj byla podána žaloba z Sheffieldu United, jehož představitelé se domnívají, že West Ham měl být za podivné praktiky poslán do druhé anglické ligy místo Sheffieldu. Do této zmatené situace vstoupili představitelé United, kteří chtěli Téveze podepsat na delší dobu, ale ani nevěděli, komuže vlastně mají za hráče zaplatit. 

Nakonec došlo k dohodě. United zaplatili MSI 5 milionů liber, čímž si zajistili Téveze na dvouleté hostování. Součástí kontraktu byla i možnost prodloužit Tévezovu smlouvu o 3 roky. Ale samozřejmě za ty správné peníze.

United: S Tévezem počítáme

Generální ředitel Manchesteru David Gill uvedl: "S Carlosem jsme mluvili a chceme s ním dlouhodobě spolupracovat. V první sezoně nás velmi potěšil. Na to jak je mladý je, skvělým hráčem a navíc je oblíbený mezi spoluhráči. Víme, co musíme udělat, a kolik za něj musíme zaplatit. Jedinou záležitostí, kterou zbývá vyjasnit, je podoba Carlosova kontraktu na příští roky. Ale to pro nás není žádný problém.“

Mělo by být jasno tento týden

Obě strany by si měly plácnout již tento týden, i když částka může na konto MSI dorazit až v lednu, neboť kluboví představitelé nechtějí omezovat rozpočet určený na posily pro manažera United Sira Alexe Fergusona. Lodivod Manchesteru totiž stále doufá, že se mu nakonec podaří přilákat z Tottenhamu Dimitara Berbatova. Cena za bulharského hráče by se měla pohybovat kolem 20 milionů liber.

Čtyřiadvacetiletý Tévez v minulé sezoně pomohl Manchesteru 19 brankami v 48 zápasech.

Nejdražší přestupy Premiere league:

2006: Andrei Shevchenko z AC Milán to Chelsea za 30,6 milionů liber.


2002: Rio Ferdinand z Leeds United do Manchesteru United za 29,1 milionů liber.


2001: Juan Sebastian Veron z Lazia Řím do Manchesteru United za 28,1 milionů liber.


1999: Nicolas Anelka z Arsenalu do Realu Madrid za 22.5 milionů liber.


Světový rekord: Zinedine Zidane z Juventusu Turín do Realu Madrid za 41 milionů liber

Petr Hrubec, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události