Sport

Kreuziger stáhl náskok na Schlecka

Kreuziger bílý trikot nezíská, na Tour skončí třináctý.

Jediný český zástupce na Tour, dvaadvacetiletý Roman Kreuziger, dosáhl v časovce na 53 kilometrů času 1 hodina, 7 minut a 12 vteřin a dojel na 23. pozici. Jeho největší rival Andy Schleck byl o 40 vteřin pomalejší. Kreuziger tak Nizozemcův náskok stáhl na 1 minutu a 18 vteřin, ale i tak je téměř jisté, že v souboji o nejlepšího jezdce do 25 let bude úspěšnější právě Schleck.

Naděje jen v teoretické rovině

Kreuziger předvedl stabilní výkon, jeho mezičasy byly prakticky stejné. Sám ovšem moc dobře věděl, že aby překonal Schlecka a získal bílý trikot, musel by předvést jeden z nejlepších výkonů své kariéry. Téměř dvouminutové manko sice stáhnul na 1 minutu a 18 vteřin, i tak jsou však jeho naděje v rovině jen teoretické.

Poslední závod by měl být jen formalitou

V posledním závodu Tour, kterým bude nedělní dojezd do Paříže, se už pořadí měnit asi nebude. Jeho podoba je totiž spíš manifestační a bývá pravidlem, že na konečné výsledky už nemá žádný vliv. I když tak Kreuziger svého vysněného cíle nedosáhne, nemá vůbec proč truchlit. Svou letošní sezonu může označit za životní - z nepříliš známého jezdce se stal členem světové cyklistické elity a v Tour obsadí konečné 13. místo. A to v pouhých dvaadvaceti letech! Příštího ročníku se tak zúčastní v zcela jiné situaci, už ne jako vyjukaný zelenáč, ale jako jeden z adeptů na celkové vítězství...

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události