Fotbal

AS Řím usiluje o Nizozemce Huntelaara

Schyluje se k velkému přestupu, Huntelaar má nakročeno do AS Řím.

O útočníka Ajaxu Amsterdam je velký zájem. Nejdříve o něj usiloval Manchester United, který je ale nyní blízko podpisu s Bulharem Dimitarem Berbatovem, poté se na něj vyptával i bohatý Real Madrid. Huntelaarův agent však vydal překvapivé prohlášení, že hráč ještě minimálně jednu sezonu zůstane v Nizozemsku. Jenže do hry se záhy vložil AS Řím, který o hbitého útočníka eminentně stojí. Získá ho?


V původních plánech figuroval Mutu


Trenér AS Luciano Spalletti mocně touží přivést do týmu hvězdného útočníka. Jeho největším přáním byl příchod střelce Fiorentiny Adriana Mutua. Rumunský reprezentant prošel během své kariéry Chelsea nebo Juventusem Turín, ale více než svými výkony na sebe upozornil kokainovým skandálem, jenž ho stál sedm měsíců fotbalu i místo v londýnském velkoklubu.


To už je však minulostí, Mutu se nyní řadí mezi nejlepší útočníky Serie A a zájem o něj roste. Jenže kouč Fiorentiny Cesare Prandelli ho neuvolní. “Nepustíme ho za žádnou cenu, jeho setrvání je pro nás nesmírně důležité,“ vzkazuje všem zájemcům. A pochopili to i v AS Řím. "Jednání s Mutuem jsou u konce, musíme začít hledat někde jinde,“ potvrdil Spaletti a zaměřil se na další velkou rybu – žádaného střelce Huntelaara.


Bude stačit 20 milionů eur?


Vedení římského klubu mělo na přestup Mutua připraveno 20 milionů eur a za stejnou sumu by rádo zlanařilo i Huntelaara. Ten by se přestupu do Itálie nebránil, vedení klubu v čele se staronovým koučem Marco van Bastenem však tvrdošíjně opakuje, že svůj útočný klenot neprodá. Může to být ale jen obchodní trik, jak ještě více zvýšit hráčovu cenu na trhu. “My všechno pečlivě zvážíme, panické nákupy neplánujeme,“ kontruje Spalleti, který v případě, že by do týmu žádný nový střelec nepřišel, může do útoku vyslat záložníka Julia Baptistu.


Ajax koupil Oleguera

To, že Ajax peníze nutně nepotřebuje, klub demonstroval nákupem zkušeného zadáka Oleguera. Bývalý hráč Barcelony přichází za 3 milony eur (zhruba 70 milionů korun). Ve svém novém působišti podepsal tříletou smlouvu.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události