Fotbal

Lyon chce přivést Samuela Eto'a!

V řadě zájemců o Eto'a příbyl další klub, francouzský Lyon!

Českému fotbalistovi Milanu Barošovi by v blízké době mohla v Lyonu přibýt výrazná konkurence. Francouzský klub se totiž začal intenzivně zajímat o kamerunského střelce Samuela Eto'a, který je celé léto na odchodu z Barcelony.

Záleží na trenérovi

Prezident klubu Jean-Michel Aulas potvrdil, že je se zástupci Barcelony v kontaktu. "Již jsem o Eto'ovi mluvil s Joanem Laportou, prezidentem Barcelony," řekl Aulas francouzskému deníku L'Équipe. "Nyní vše závisí na trenérovi Claudu Puelovi. Pokud řekne, že k vítězství v Lize mistrů potřebuje Eto'a či útočníka Chelsea Didiera Drogbu, tak se je pokusíme získat," říká sebejistě.

Výměna za Benzemu?

Podle informací španělských médií by zájem Lyonu mohla Barcelona využít k tomu, aby z kádru francouzského mistra získala talentovaného Karima Benzemu, jenž je dlouho v hledáčku katalánského celku. Mluví se o tom, že by katalánský klub mohl za Benzemu nabídnout Eto'a a navrch 10 milionů eur (asi 237 milionů korun). Takovou výměnu by však prezident Lyonu nerad viděl. "Naší prioritou pro tento rok je udržet Karima v kádru," tvrdí jasně Aulas.

Eto'o už mohl být náš

Prezident Lyonu rovněž prozradil, že Eto'o se mohl stát posilou sedminásobného obhájce francouzského titulu již před tím, než zamířil do Barcelony. "Samuel byl blízko tomu, aby k nám před čtyřmi roky přestoupil z Mallorky," prohlašuje Aulas. "Pokud se k nám bude chtít připojit nyní, budeme rádi. Prostředky na to máme," dodává s vážnou tváří.

Messi doufá, že Eto'o zůstane

Argentinský spoluhráč z Barcelony Lionel Messi si myslí, že by Eto'o měl zůstat v katalánském velkoklubu. "Doufám, že Eto'o nikam neodejde. Žádný takový útočník jako je on na světě není," uvedl Messi. Pro setrvání Eto'a se vyslovil i další spoluhráč Xavi Hernández. "On je tím hráčem, který může rozhodnout. Vždy hrál na vysoké úrovni," uvedl Hernández.

Zájem má hodně klubů

O sedmadvacetiletého kanonýra, který za jedenáct let strávených ve španělské lize nastřílel více než 130 branek, se v poslední době zajímalo hned několik celků. Z Anglie projevily zájem Tottenham, Manchester United, Arsenal i Manchester City, z Itálie pak oba milánské kluby. Kontrakt největší hvězdě kamerunského fotbalu nabízel i uzbecký Kuruvči Taškent a okolnosti možného transferu sondoval i konkurenční Real Madrid, kde Eto'o začínal svou španělskou kariéru.

hum, hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události