Fotbal

"Démon" Šimák vystřelil Pohár UEFA

Bývalý fotbalista Sparty se trefil poprvé v soutěžním zápase za německý bundesligový tým a pomohl mu do Poháru UEFA.

Šimákův Stuttgart narazil ve třetím kole Intertoto Cupu na ruský Saturn MO se členem širšího reprezentačního kádru Antonínem Kinským v brance. Zatímco v prvním vzájemném zápase vyhrál Saturn doma 1:0, na německé půdě se ze stejného vítězství radoval Stuttgart. O postupujícím do prestižnějšího Poháru UEFA tak muselo rozhodnout prodloužení.

Šimák: Byl jsem nervózní

Do něj zápas poslal stuttgartský spasitel Jan Šimák. Když už se zdálo, že ruský celek udrží postupovou remízu, napřáhl v 83. minutě devětadvacetiletý hráč z přímého kopu 20 metrů od branky a překonal svého krajana. Šimák nastoupil na levém kraji tříčlenné zálohy, inkasoval žlutou kartu a potvrdil své nadějné výkony z přípravy. Jeho tým postoupil do 2. předkola Poháru UEFA díky dvěma brankám Maricy v rozmezí dvou minut prodloužení.


Český fotbalista byl při své premiéře hodně nervózní, z čehož pramenily i četné chyby. "Byl to můj první zápas před domácím publikem, takže jsem byl na začátku nervózní. Proto jsem asi udělal tolik chyb. Postupem času šel ale můj výkon nahoru," uvedl na oficiálních internetových stránkách Stuttgartu Šimák. "Soupeř hrál kompaktně jako tým, my jsme přesto systematicky pracovali. Utkání jsme rozhodli díky standardním situacím."

Snad démona zahnal

Stuttgart, mistr své země z minulého roku, si Šimáka přivedl z druholigové Jeny. Tvořivý záložník píše svou druhou životní kapitolu v Německu. S ligovým fotbalem začínal v Blšanech, odkud v létě 2001 odešel do německého Hannoveru. S týmem postoupil do bundesligy a v létě 2002 se stal hráčem Leverkusenu. Do základní sestavy se mu ovšem prosadit nepodařilo a měl neshody s trenérem a spoluhráči.


Leverkusen v červenci 2004 vypověděl Šimákovi smlouvu a získala jej pražská Sparta. V létě 2005 nepřišel na zahájení přípravy na novou sezonu, protože se v předvečer opil. Klub mu nabídl pomocnou ruku, prodloužil s ním smlouvu a zajistil ústavní léčbu. S problémy s alkoholem se Šimák potýkal od počátku své fotbalové kariéry.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události