Fotbal

Jarolím o sestavě ještě nemá jasno

Jarolím o sestavě ještě nemá jasno

Slávistického trenéra mrzely neproměněné šance v přípravě s Íránem.

Poslední přípravný zápas mají za sebou slávističtí fotbalisté a v neděli je čeká ostrý ligový start s Libercem. Na stadionu u Nisy by červenobílí rádi opět nastartovali vítěznou mašinu a vydali se za obhajobou titulu.

Jarolím: Nedokáži říct, v jakém složení nastoupíme

Tradičně tajemný trenér Jarolím stále nemá jasno, v jakém složení se jeho tým v Liberci představí. Má připraveno několik variant. "Možná je jakákoliv varianta. Zápas v Liberci bude mít jiné podmínky, stejně jako mělo utkání s Íránem. Generálku Liberce jsme také viděli, připravíme se na to v průběhu týdne. Teď nedokáži říci, zda naše sestava bude shodná s tou, v jaké jsme nastoupili do první půle zápasu s Íránem, či nikoliv,“ uvedl trenér, který při generálce vystřídal devět hráčů.

Ambice? Stále stejné

Slavia nic neslevila z plánu, kterým je obhájit ligový titul. Další cíl pro nadcházející sezonu je postup do hlavní fáze Ligy mistrů. Eden by si soupeře zvučného jména určitě zasloužil. "Ambice jsou pořád stejné, chceme hrát o ty nejvyšší příčky. V uplynulé sezoně jsme vyhráli titul, takže říkat něco jiného, než že chceme obhájit titul, by bylo určitě zbabělé. Budeme se určitě snažit zopakovat postup do Ligy mistrů, tak věříme, že se na nás při losu usměje trochu štěstí," uvedl Jarolím.

Škoda neproměněných šancí

Slávistický lodivod si pochvaluje tuhý kořínek svých svěřenců, protože zatím se v týmu nikdo nezranil. Trenér ale litoval neproměněných šancí v zápase s Íránem. "Samozřejmě jsem spokojen s tím, že jsme vyhráli a že jsme branku neinkasovali, i když ve finální fázi jsme toho soupeři na můj vkus dovolili poměrně dost. V průběhu týdne na tom musíme zapracovat. Mrzí mě, že jsme měli celou řadu střeleckých příležitostí, respektive gólových šancí a že jsme z toho dali jen jednu branku,“ konstatoval Jarolím.

Litteri v Liberci nenastoupí, Necid má šanci

Na otázku, zda je možné, aby v Liberci nastoupila nová slávistická posila z Interu Milán Litteri, Jarolím stručně uvedl: "Řekl bych, že ne.“ Otevírá se tak šance pro nejlepšího střelce právě skončeného turnaje ME do 19 let Tomáše Necida. Ten by se na hrotu mohl objevit vedle Šenkeříka. Otevřená je také varianta s Toleskim či Šventem. "Tomáš Necid má pozici jako kdokoliv jiný. Bylo vidět, že pracoval pro mužstvo, navíc se prosazoval i střelecky. Já jsem mu řekl, ať v tom pokračuje a ať je trpělivý a čeká na svoji šanci. A až ji dostane, aby se ji snažil nepustit,“ dodal charismatický kouč.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události