Fotbal

Scolari: S Chelsea vyhrajeme všechno!

Nový trenér Chelsea má smělé plány. Chce vyhrát všechny soutěže, ve kterých jeho tým startuje.

Luiz Felipe Scolari si myslí, že v Chelsea má dostatečně kvalitní hráče na to, aby s týmem dokázal vyhrát všechny čtyři trofeje. Náročný trenér si brousí zuby na vítězství v lize, domácím poháru, Carling Cupu a hlavně v Lize mistrů.

Scolari: Chceme čtyři trofeje

"Startujeme ve čtyřech soutěžích a já se budu snažit, abychom vyhráli všechny čtyři. Víte, je to velmi složité, ale máme dost kvalitní tým, aby se nám to podařilo. Chelsea splnila všechny mé požadavky, jsou tu velmi kvalitní hráči,“ uvedl Scoalri na tiskové konferenci v Kuala Lumpuru, kam se s týmem přesunul z Číny.

Hráči si věří

"Naši hráči mají velkou sebedůvěru. V minulé sezoně se probojovali do dvou finále a v Premier League měli šanci na titul do posledního zápasu. To jsou pro mě pozitivní zprávy. Vždycky hráčům říkám, ať maximálně věří svým schopnostem a o nic jiného se nestarají. Všechno ostatní jsou mé starosti,“ uvedl brazilský rodák Scolari. Jeho slova potvrzuje i Frank Lampard, který zůstává v Chelsea.

Scolari ví, kdo je klíčový pro hru Chelsea

“Vždy tým buduji kolem skupiny klíčových hráčů, a protože jsem s hráči strávil již 15 dnů, tak vím, kteří fotbalisté jsou pro nás klíčoví. Ano, budu budovat kompaktní tým, ale v některých zápasech je skupinka čítající dva až pět hráčů důležitější než ostatní. Prostě vím, kteří hráči jsou pro mě v určité situaci důležitější," potvrdil Scolari přehled o svém týmu.

Zatím jde vše podle plánu

Chelsea zatím v Asii přesvědčivě vyhrává. Hraje sice se slabšími soupeři, než se kterými se potkává v Evropě, ale přesvědčivá vítězství rozdílem třídy dávají důvod k optimismu.


Minulý týden Chelsea porazila tým Guangzhou Pharmaceutical 4:0. V sobotu si hráči Chelsea hravě poradili s účastníkem nejvyšší čínské soutěže Chengdu Blades 7:0. Před sedmi tisíci diváky, což byla zatím nejnižší návštěva na asijském turné, vstřelil dva góly Joe Cole. Po jedné brance přidali Frank Lampard, Salomon Kalou, Franco di Santo a Shawn Wright Phillips. Scolari své svěřence pochválil: "Hráči vypadali mnohem lépe než při středečním zápasu. Jsou v dobré kondici a hráli zcela uvolněně.“

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události