Hokej

S Jágrem je radost pracovat, říká trenér Omsku

S Jágrem je radost pracovat, říká trenér Omsku

Jaromír Jágr je v Omsku zatím na výsost spokojený, trenér si ho nemůže vynachválit.

Manýry namyšlené hvězdy? Ale kdepak, na to si Jágr příliš nepotrpí. Místo toho se stará o dobrou náladu v týmu a žertuje se svými spoluhráči.


Absolvoval první trénink


Jágr má za sebou první trénink ve svém novém působišti. Před jeho začátkem si slavný útočník zhruba hodinu pilně nacvičoval spolupráci s dalšími českými hráči - střelcem Pavlem Rosou a exslávistou Jakubem Klepišem. "Musíme se zkrátka nějak sehrát. Je to mnohem komplikovanější, než by se mohlo zdát. Musíme si zvyknout na spoustu nových věcí," dodává hvězdný hokejista. Ten chválí klub za nadstandartní tréninkové podmínky, jež pro hráče připravil. "Musím potvrdit, že příprava s Avangardem probíhá na vysoké úrovni," libuje si Jágr.


Slavný útočník je pověstný svou dobrou náladou a vtípky, kterými tak rád častuje své spoluhráče. V Omsku si jako prvního vzal na paškál juniorského gólmana týmu. "Po tréninku jsem ho asi pět minut zkoušel překonat a byl v jednom kole. Žádnou střelu nevyrazil. Hodně jsem se od něho naučil," zavtipkoval Jágr a poznamenal: "Ale vážně, v šatně musí být zkušení hráči. Já se svého času v Pittsburghu hodně učil od Maria Lemieux. A věřím, že tady se někdo může přiučit něco ode mě," dodává s vážnou tváří.


Kouč je s jeho přístupem maximálně spokojený


Trenér Omsku Sergej Gersonskij je z přístupu své hlavní hvězdy nadšený, žádný problém spolu ještě ale neřešili. "S Jardou jsme o všem mluvili. Řešili jsme jeho pozici v týmu, jeho herní partnery i fyzické síly, a na všem jsme se dohodli. S ním je radost pracovat!" prohlašuje.


Zatím má však zkušený kouč v hlavě spíše jiné věci než Jágra. V klubu se usilovně připravují na novou sezonu. "Teď ještě nemá smysl zvyšovat náročnost tréninků," míní Gersonskij.


Nyní jsou hráči rozdělení do dvou skupin. "Jedna skupina se připravuje na ledě a druhá v hale. Mění se podle potřeby," prozrazuje lodivod sibiřského mužstva, jehož barvy hájí hned trojice Čechů –  Jakub Klepiš, Pavel Rosa a právě Jágr. "Teď dáváme důraz na přípravu svalů, které se budou namáhat na ledě. Všichni hokejisté se plně koncentrují na cvičení. Myslím, že za dva tři dny budou připravení," říká sebejistě.

hum, mediafax, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události