Fotbal

Sunderland získal Chimbondu a chce Dioufa

Sunderland mohutně posiluje před startem nové sezony Premier League.

Sunderland si rozhodně nechce zopakovat minulou sezonu, kdy v Premiere League skončil jen tři body nad sestupovou propastí. Trenér Roy Keane nehodlá nic nechat náhodě a do klubu již přivedl několik kvalitních hráčů.

Chimbonda již podepsal smlouvu

Nejnovější akvizicí Roye Keana je Pascal Chimbonda. Hráč Tottenhamu, který si zahrál i proti Slavii v Lize mistrů, podepsal smlouvu na tři roky. Kouč Keane je z jeho příchodu nadšený. "Hráči Pascalova typu jsou nedostatkovým zbožím. On je totiž schopný nastoupit na jakémkoli postu v obranné linii. Velmi mě těší jeho příchod. Pascal má navíc velké množství zkušeností v Premier League, což je vždy velké plus. Díky jeho univerzálnosti se zvyšuje konkurence v celé zadní řadě. Prostě jsme uzavřeli fantastický obchod,“ pochvaloval si Keane.

Další posily

Chimbonda je druhou letošní akvizicí z Tottenhamu. Před ním se k Sunderlandu připojil finský internacionál Teemu Tainio, který před tottenhamským angažmá oblékal dres AJ Auxerre. Tainio byl první letní posilou Sunderlandu. Čtyřicetinásobný finský reprezentant v novém působišti podepsal smlouvu na tři roky.
Další posilu si Keane přivedl z druholigového Ipswich Townu. Zkušený čtyřiatřicetiletý gólman, který dříve působil v Dundee United a Barnsley. Celkem za svou kariéru vystřídal 12 britských klubů. Nyní je rád, že dostal šanci v Sunderlandu. „Je to pro mne obrovská výzva a moc se do Sunderlandu těším. Jedním z mých úkolů bude předávat mladším hráčům zkušenosti," uvedl nadšený Colgan pro oficiální stránky klubu.

Přidá se do party Diouf?

Podle serveru skysports.com je zlobivé dítě senegalského fotbalu již na zdravotních testech v Sunderlandu. Pokud dopadnou dobře, Diouf by měl do sunderlandského klubu přestoupit za 2,5 milionu liber. Dioufovi by letos vypršela v Boltonu smlouva, a tak je velmi pravděpodobné, že majitelé Boltonu budou chtít hráče zpeněžit ještě před vypršením kontraktu. Diouf již několikrát řekl, že by z Boltonu rád odešel, ale před sezonou normálně nastoupil se svými spoluhráči do přípravy. Nyní se zdá již vše jasné, obchod by měl být uzavřen v nejbližších dnech.

Posilování zdaleka nekončí

Roy Keane by rád přivedl ještě dva hráče Tottenhamu. Eminentní zájem má hlavně o Steeda Malbranqua a Younese Kaboula. Do Sunderlandu by se mohl přesunout i Darren Bent. Pokud by se podařilo dotáhnout všechny přestupy do zdárného konce, Sunderland by mohl pomýšlet na umístění minimálně v horní polovině tabulky Premier League.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události