Fotbal

Brückner: Nechci zestárnout, proto dál trénuji

Proč český trenér kývnul na nabídku Rakouska? Byly v tom peníze nebo něco jiného?

Čeští důchodci spoří každou korunku, ale šedovlasý mág Karel Brückner si s výdaji starost dělat nemusí. Jako trenér rakouské reprezentace si totiž přijde na krásných 16,5 milionu korun ročně! Informaci přinesl rakouský server oe24.at.

Spokojený důchodce

Karel Brückner se již chystal do důchodu, ale nová výzva a plný měšec peněz ho zlákaly zpět na lavičku. Jako lodivod českého týmu pobíral základní měsíční plat čtvrt milionu korun, ale za semifinále v Portugalsku vyinkasoval bonus 15 milionů. Brückner ví, kdy je správná chvíle odejít, protože základní plat jeho nástupce Petra Rady se pohybuje kolem částky 150 tisíc korun měsíčně.

Brückner poprvé promluvil k rakouským novinářům

Po oficiálním jmenování trenérem Brückner pronesl úvodní řeč. Začal mluvit v němčině, ale poté jazyky střídal. "Zdravím všechny fanoušky rakouského fotbalu a zvu je na první kvalifikační zápas proti Francii. Už dost slov, i nejkrásnější slova totiž nemohou nahradit výsledek. Budu hodnocen podle výsledků, ne podle toho, jak mluvím," uvedl Brückner v úvodu své řeči.

Proč vzal nabídku Rakouska

Český trenérský doyen ocenil rychlé jednání rakouských představitelů. “Jednání s rakouskou stranou bylo velice rychlé. Mluvili se mnou minulé pondělí, ve čtvrtek se vyjednávalo a v pátek přišlo definitivní rozhodnutí," popisoval kouč.


Karel Brückner přítomným novinářům vysvětlil, proč že se vlastně rozhodl vzít práci u národního týmu našich jižních sousedů. "Nechci zestárnout a chci zůstat u fotbalu, to byl hlavní důvod. Navíc ta nesnesitelná lehkost bytí, o které jsem mluvil, byla opravdu nesnesitelná. Potřebuji ten můj svět," vyprávěl zkušený kouč.

Kouče čeká hodně práce

"Rakouský tým jsem dvakrát viděl hrát na mistrovství Evropy. Podal tam dobrý výkon," řekl Brückner. "Nebudu ale nic slibovat. Byl jsem vždy velice skromný. Vím, co se ode mě očekává, ale musím získat ze začátku mnoho informací, poznat mentalitu, zásady a herní styl," líčil. "Nemáme moc času. Už 20. srpna hrajeme přátelské utkání proti Itálii a 6. září začíná kvalifikace duelem proti Francii," poznamenal osmašedesátiletý kouč.

Do 14. srpna musí určit nominaci na první zápas

Jaký bude Brücknerův program v příštích dnech? Sledování zápasů na DVD, pracovní rozhovory a nominace k přátelskému utkání proti Itálii. "Mám asi patnáct DVD se záznamy posledních rakouských zápasů. To je můj základní materiál pro další práci. Navíc mě čekají pracovní rozhovory. Musím poznat místní prostředí a také tým. Už mám napsaných asi šedesát bodů, které se musí řešit. Jde o organizaci i odborné věci. 14. srpna musíme určit nominaci na první zápas," vysvětlil Brückner.

Přátelskému utkání s českou reprezentací se nebrání

S týmem, který dlouho vedl, by se Brückner neváhal střetnout. "Já nejsem sentimentální, neberu si to tak. Byl by to přípravný zápas, protože v kvalifikaci jsme v jiné skupině. Ale proč ne, já bych takový zápas uvítal. Máme volný únor," nabídl Brückner české straně možný termín.

Brücknerovo jmenování bylo nečekané

Rakouský svaz už v pátek oznámil nečekanou novinu, že se dohodl s Brücknerem na spolupráci. Osmašedesátiletý trenér, který opustil český tým po červnovém mistrovství Evropy, vystřídá u mužstva Josefa Hickersbergera. Rakouské fotbalisty se pokusí dovést na mistrovství světa v Jihoafrické republice v roce 2010. Pokud uspěje, bude jeho kontrakt automaticky prodloužen až do konce šampionátu.

jvl, hrc, tn.cz, mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události