Fotbal

Dukla Praha stoupá strmě vzhůru

Druholigový tým získal pět zkušených hráčů a má vysoké cíle.

Který tým si počínal nejaktivněji na přestupovém trhu? Že by Sparta nebo Plzeň? Možná. Dalším horkým adeptem je však i druholigová Dukla Praha. Ta získala hned pět zkušených hráčů do základní sestavy a notně si polepšila i finančně – Liberci vyfoukla hlavního sponzora společnost Bwin.com.Na první ligu zatím nemyslíme

Jedním ze dvou majitelů Dukly se stal právník Jindřich Rajchl, jenž je zároveň zástupcem Bwinu v České republice. Ten má s klubem velké plány, což jasně dokazují i posily, které do týmu v létě přivedl. Na Julisku dorazila velezkušená pětice fotbalistů: Jiří Novotný, Michal Kolomazník, Luděk Zelenka, Patrik Gedeon a brankář Martin Svoboda.

Na předsezonní přípravu Dukly se podívejte na videu:


"Nezískali jsme jen kvalitní a zkušené hráče, ale i lidské persony, od kterých se mladí kluci můžou hodně přiučit," říká pyšně Rajchl. Jeho hlavním cílem je oprášit slávu kdysi slavného klubu a v horizontu několika let s ním vydobýt účast v pohárové Evropě. "Chceme Duklu vrátit tam, kam patří. Z mezinárodního hlediska je to stále náš nejznámější a nejuznávanější klub," má jasno. Na první ligu ovšem letos ještě nepomýšlí. "Musíme se na ni nejdříve dobře připravit, abychom tam nehráli jen druhé housle. V této sezoně máme za cíl stabilizaci a postupné budování kádru," říká rozumně.


To oceňuje i největší postava Dukly Josef Masopust. "Jsem rád, že se na Dukle snaží vrátit klub tam, kam patří. K tomu by měla pomoci řada nových zkušených hráčů a samozřejmě i ekonomické podmínky, které se výrazně zlepšily," prohlásil legendární hráč. Hráči ale mají jiný plán. Do ligy by chtěli postoupit již letos. "Kabina má jasný cíl. Pokusit se ihned o postup do první ligy," uvedl Martin Lafek, předseda představenstva FK Dukla Praha.Na Julisce se bude hrát v pátek večer

V minulé sezoně se Dukla potýkala s velmi slabými návštěvami. Na stadion si většinou našla cestu jen hrstka věrných fanoušků a návštěvnost ani zdaleka nedosahovala počtů, které by si druhá nejvyšší soutěž zasloužila. Proto se letos na Julisce bude hrát v pátek večer. "Budeme hrát v pátek od 19:00. Věříme, že fotbal při umělém osvětlení je sám o sobě atraktivnější, a samozřejmě chceme nabízet i pohlednou hru," uvedl generální ředitel klubu Petr Voženílek.

Bwin? Chtěli jsme jít jiným směrem

Rajchl si s sebou do Prahy přivedl i sázkovou kancelář Bwin, která v minulém roce sponzorovala liberecký Slovan. "V Liberci jsme už byli delší dobu, chtěli jsme změnit působiště a přinést do českého fotbalu něco nového. Každý si nás pojil se Slovanem a my jsme za tu spolupráci byli rádi, ale nyní jsme se rozhodli, že chceme jít trochu jiným směrem,“ poznamenává Rajchl. Kolik do Liberce z účtu Bwin přitékalo pěněz, ale Rajchl neprozradil. "Tohle vám říct nemohu, ve smlouvě je klauzule o mlčenlivosti. Ale bylo to v řádech desítek milionů korun."

Liberec již má nového sponzora

Po ukončení spolupráce s Bwin Liberec dlouho neotálel a podepsal smlouvu s další sázkovou kanceláří. Tentokrát se sponzorem libereckých stala Fortuna, která tak bude v letošní sezoně sponzorovat čtyři prvoligové celky.


"Fortuna považuje Liberec za profesionální klub, který umí vychovat špičkové fotbalisty, o čemž svědčí, kolik jich v posledních letech právě z Liberce odešlo do českých i zahraničních celků. Liberec má kvalitní základnu a hlavně ambice. Věříme, že by mohl zdramatizovat ligu a třeba zaútočit na titul podobně jako v sezoně 2005/2006. Generálním partnerem se stáváme na dvě sezony,“ uvedla marketingová ředitelka Fortuny Lenka Kahalová.

hum, hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události