Fotbal

Hvězdný Robbie Keane jde do Liverpoolu

Liverpool ukradl Tottenhamu fotbalistu Robbieho Keana. Šéf Kohoutů Daniel Levy zuří.

Jako kluk kdysi sedával v dublinském bytu a nadšeně fandil milovanému Liverpoolu. Malý Robbie Keane tehdy možná snil o tom, že někdy rudý dres oblékne. Tento sen se teď stal skutečností. Kapitán irské reprezentace už má za sebou lékařské testy a v úterý bude představen na tiskové konferenci jako největší letní posila Liverpoolu.

Rekordní přestupová částka

Mužstvo z Anfield Road přijde osmadvacetiletý fotbalista až na 20, 3 milionu liber. V letošním přestupovém období tolik ještě žádný anglický klub za hráče nezaplatil. Keanovi bude čtyřletá smlouva vynášet 80 tisíc liber týdně, což je v přepočtu 2,4 milionu korun.

Vynucený přestup irského uplakánka

Liverpool získal v nejlepším střelci irské reprezentace adekvátní náhradu za Petera Crouche, který odešel do Porthsmouthu. Zatímco trenér Reds Rafael Benitez musí „chrochtat“ blahem, tak šéf Tottenhamu Daniel Levy pořádně skřípe zuby.


Keanův odchod z klubu, kde strávil posledních šest sezon, nebyl podle Levyho vůbec v pořádku. „V tuto chvíli nejde v žádném případě o běžný přestup. To je totiž něco, co se děje mezi dvěma kluby, které souhlasí s tím, aby hráč odešel. Tohle bylo vynucené. Proto se odstupné vyšplhalo až na 19 milionů liber, k čemuž možná přibude ještě částka 1,3 miliony liber jako kompenzace,“ komentoval situaci rozzuřený Levy.


Keane si totiž přestup doslova vybrečel. Od chvíle, kdy ho Benitez kontaktoval, tak začal být na trénincích Tottenhamu velmi pasivní. Levy nakonec pochopil, že držet v klubu takového hráče by nemělo smysl.

Jaromír Vlček, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události