Sport

Blatter, kladivo na velkokluby

Prezidentovi FIFA Seppu Blatterovi se nelíbí, že fotbalové týmy nechtějí uvolňovat hráče na olympiádu.

Blatter svým nedávným výrokem o fotbalovém otroctví vykopal válečnou sekyru a zdá se, že ji hned tak zakopat nehodlá. Tentokrát se dostal do sporu s evropskými fotbalovými velkokluby kvůli uvolňování hráčů na olympijské hry.


Minulý týden Blatter řekl, že kluby musí umožnit svým hráčům mladším 23 let hájit barvy národních mužstev na olympijském turnaji. Týmy, které by tak měly učinit, však namítly, že takovou povinnost nemají.

Kdo uloví Messiho?

Asi nejdiskutovanějším hráčem je barcelonský Lionel Messi, kterého chtějí Katalánci využít ve třetím předkole Ligy mistrů. Stejně tak má na talentovaného útočníka zálusk argentinská reprezentace, pro kterou by mohl být tajným trumfem. „Nejsme povinni hráče na olympijské hry uvolnit,“ uvedl prezident klubu Joan Laporta na webových stránkách klubu. „Není pochyb o tom, že pravidla jsou na naší straně,“ dodal.

Bude mít Brazílie hvězdné trio?

Stejně tak se AC Milán handrkuje s brazilskou reprezentací o útočníka Kaká, který už překročil hranici 23 let. Národní tým chce využít pravidla, která umožňují povolat do národního týmu tři hráče starší 23 let. V tuto chvíli se už s týmem "kanárků" připravují útočník AC Milán Ronaldinho a záložník Manchesteru United Anderson.


Všem těmto sporům by měla učinit FIFA přítrž v nejbližších dnech, kdy vydá oficiální prohlášení ohledně uvolňování hráčů pro potřeby národního týmu.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události