Fotbal

Boleslav má svého muže u reprezentace, je jím Hapal

Boleslav má svého muže u reprezentace, je jím Hapal
Zdroj: tn.cz / ČTK

Asistenty trenéra české fotbalové reprezentace se stali Pavel Hapal a Jaroslav Šilhavý.

Po jmenování asistentů novým reprezentačním koučem Radou je jasné, že po neúspěšném EURO se na lavičce objeví pouze jeden muž, který na ME nebyl.

VIDEO: Trenér Rada k možnému návratu Kollera:


Je jím jeden z nejmladších prvoligových trenérů a bývalý reprezentant Pavel Hapal. Ten byl před novou sezonou angažován na lavičku ambiciózní Mladé Boleslavi a čeká jej i premiéra u národního týmu. Devětatřicetiletý kouč v minulé sezoně dovedl Nitru ke třetímu místu ve slovenské lize. Staronovými tvářemi po Radově boku jsou Jaroslav Šilhavý, který byl novému kouči rovnocenným partnerem pod Brücknerem, a trenér gólmanů Jan Stejskal.

Hapal asi ukončí spory

Bývalý hráč Olomouce, Leverkusenu, Tenerife a Sparty vedl v české lize už Opavu, Zlín a Baník Ostrava, má ale pasivní statistiku. Rada s Hapalem jednal už během minulého týdne. Druhý jmenovaný měl o práci zájem, musel však počkat na vyjádření svého klubu. Boleslavští nakonec spolupráci posvětili, moc dobře totiž ví, že jejich hráči tak budou mít do reprezentace daleko blíž.


Vedení Mladé Boleslavi mělo v nedávné minulosti s vedením reprezentace několik rozbrojů. Nejdříve se jim nelíbilo, že středočeští hráči v národním týmu nejsou. Potom jim bylo proti vůli povolání tehdejšího špílmachra „Bolky“ Marka Matějovského. Nyní, když budou mít nedávní hostitelé ME do 19 let v reprezentaci svého muže, se zřejmě situace uklidní, a nebo se bude řešit v tichosti přes Hapala.

Sparta pole nevyklidila

Svůj vliv na reprezentaci si v malé míře udržela i Sparta. Bývalý skvělý gólman Jan Stejskal povede v reprezentaci i nadále své následovníky v čele s Petrem Čechem. Letenští se zpočátku trochu zdráhali Stejskala uvolnit, ale je možné, že poté, co nebyl reprezentačním koučem zvolen podle prognóz favorizovaný Jozef Chovanec, svůj názor přehodnotili.


Zájmy nejúspěšnějšího českého klubu tak nebude v národním mužstvu hájit generální sportovní ředitel Sparty, ale brankářská legenda. Ta už v dresu se lvíčkem na prsou nepovede navrátilce na Letnou Jaromíra Blažka, pro kterého byla účast na letošním EURO poslední reprezentační akcí. Novou sparťanskou tváří v reprezentaci bude navíc kondiční trenér Aleš Kaplan, jehož vedení klubu nejprve odmítlo uvolnit.

Jak to bylo?

To, že byl v tajné volbě zvolen Rada, je v kuloárech chápáno jako odboj proti moci bývalého reprezentačního manažera a místopředsedy ČMFS Vlastimila Košťála. Někteří ho považují za prodlouženou ruku Sparty, a tak míní, že byl tento „fotbalový puč“ namířen i proti ní. Oponenti naopak kontrují tím, že kdyby Chovanec Letnou kvůli reprezentaci opustil, ztratil by šéf Křetínský svého nejschopnějšího muže.

Plzeňské léto parádních přestupů

Západočeská Viktoria byla jedním z nejaktivnějších hybatelů českým trhem s hráči. Do města, kde své nesmazatelné stopy zanechali velikáni Petr Čech a Pavel Nedvěd, se postupně stěhovali mimo jiné bývalí sparťané Tomáš Poštulka, Pavel Horváth a navrátilci z Letné David Limberský a Jan Rezek. Další velký „nákup“ udělali v Plzni angažováním Jaroslava Šilhavého.


Rekordman v počtu ligových startů se přesunul z nedaleké kladenské lavičky, po úspěšné záchranářské misi. V Plzni utratili letos za hráče hodně peněz a tak jeho úkoly budou na splnění zřejmě o něco těžší. Jedním z nich by určitě mělo být orodovat u reprezentace  za tradičně silné plzeňské talenty.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události