Fotbal

Galásek bude od středy trénovat s Baníkem Ostrava

Baník by rád hráče získal, ale Galásek zvažuje nabídky ze zahraničí.

Ostravský odchovanec, který ukončil angažmá v Norimberku, se od středy bude připravovat s třetím týmem uplynulého ročníku Gambrinus ligy Baníkem Ostrava.

Přivedl ho Bolf

Když se René Bolf šel zeptat Vernera Ličky, zda by se jeho kamarád Galásek, který je v současnosti "na volné noze", mohl připojit k ostravskému Baníku, tak bez okolků souhlasil. "René Bolf přišel s otázkou, zda by Tomáš s námi mohl trénovat. Okamžitě jsme s trenérem Karlem Večeřou souhlasili,“ uvedl generální manažer Baníku Verner Lička. Galásek by měl ráno absolvovat schůzku s trenérem i vedením klubu a pak už by se měl přiřadit k ostatním hráčům do přípravy.

Zvažuje nabídky ze zahraničí

Galásek se nyní věnuje výběru příštího angažmá. Nikdo ale nechtěl prozradit, které kluby kolem defenzivního záložníka krouží.
Jisté je, že Baník by ho přivítal s otevřenou náručí. "Zatím opravdu nechceme nic předjímat. Pokud by ale Tomáš Galásek v Baníku hrál, věříme, že by to znamenalo obrovský divácký boom. Je to přesně typ hráče, odchovance, o jaké vždycky stojíme,“ uvedl předseda představenstva Baníku Tomáš Trucha.

"Jeho profesionalita je dobře známá. Byla by čest takového hráče získat, ale zatím to zdaleka neznamená, že bude u nás Tomáš na podzim hrát. Jednání ještě ani pořádně nezačala,“ doplnil manažer pro komunikaci a vnější vztahy Igor Bruzl.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události