Fotbal

David Lafata přestupuje do Jablonce

Fotbalový útočník David Lafata přestupuje z Austrie Víděň do severočeského klubu.

Český fotbalový útočník David Lafata přestupuje z Austrie Vídeň do Jablonce. Ve středu to uvedly internetové stránky severočeského klubu.


Nejlepší přestup "upeklo" klubové vedení Jablonce těsně před startem nového ročníku Gambrinus ligy. Do Jablonce se po roce a půl vrací někdejší nejlepší střelec týmu a reprezentant David Lafata, který s klubem podepsal tříletou smlouvu.

Pelta ve Vídni úspěšný

"Jednání byla složitá a pan Pelta jednal ve Vídni až do pozdních nočních hodin. Nakonec jsme se večer s Austrií dohodli a dnes ráno přestup potvrdilo také klubové představenstvo Austrie. Přestupovou částku po dohodě nebudeme zveřejňovat, ale je pro Jablonec velmi příznivá,“ uvedl ředitel klubu Aleš Pangrác.


David Lafata se bude trenéru Komňackému hlásit již na čtvrtečním tréninku a není vyloučeno, že by mohl stihnout sobotní premiéru Jablonce ve Zlíně.

Zájem měly i Budějovice

O Davida mimo Jablonce velmi usilovaly také České Budějovice, kde poprvé nakouknul do velkého fotbalu. Dle oficiálních stránek Dynama mu byla nabídnuta na budějovické poměry nadstandardní smlouva a přesto se rozhodl vrátit do svého posledního působení v české lize do Jablonce, který ho před lety vytáhl ze zapomnění v Řecku až do národního dresu.

jpz, Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události