Sport

Federer utekl hrobníkovi z lopaty

Roger Federer, zatím stále jednička světového tenisu, byl blízko třetí porážce v řadě.

Švýcarskému tenistovi Rogeru Federerovi se tento rok moc nedaří. Prohrál už deset zápasů a včera byl blízko jedenácté porážce. Ta by zároveň byla jeho třetí v řadě. Ve svém úvodním vystoupení na turnaji Masters v Cincinnati se trápil s domácím Robbym Gineprim, jehož odpor zlomil až ve třetím setu.

Švýcar, jak ho neznáme

V prvním setu se hrál vyrovnaný tenis, i když více brejkových příležitostí měl přeci jen Federer. Soupeřovi ale nedokázal odskočit, a tak set dospěl do tie-breaku. V něm byl aktivnější domácí Robby Ginepry, který zaslouženě zkrácenou hru vyhrál a ujal se vedení 1:0 na sety.


Ve druhém setu už byl Federer na pokraji vyřazení, neboť Ginepri vedl 6:5 a podával na vítězství v zápase. Švýcarský tenista však dokázal v kritické situaci zabrat a v tie-breaku získal druhý set pro sebe.


Třetí set, to už byla jen hra kočky s myší. Federer na svém servisu ztratil jediný fiftýn a soupeřovo podání si dokázal vzít hned třikrát. Výsledkem tak byl kanárek 6:0.

V klíčových momentech se Federerovi moc nedařilo

Švýcar měl během zápasu šestnáct brejbolů. Dokázal jich využít jen šest, z toho tři v poslední sadě. Jeho soupeř Ginepri měl naopak na Federerovy brejkboly padesátiprocentní úspěšnost, když dokázal zužitkovat tři ze šesti.


"Myslím si, že jsem hrál skutečně dobře, a to v průběhu celého zápasu. Bohužel jsem ale neproměňoval důležité míčky při soupeřově podání,“ řekl Federer. "Mohl jsem zápas ztratit, ale po celou dobu jsem věřil, že to zvládnu a dotáhnu zápas do vítězného konce,“ dodal švýcarský tenista.

Jan Pavlíček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události