Hokej

Posílí liberecké Tygry Nedvěd a Modrý?

Hokejový Liberec možná posílí zkušení borci Jaroslav Modrý a Petr Nedvěd.

Liberecké Bílé Tygry možná posílí Jaroslav Modrý a Petr Nedvěd. Informaci o jednáních s hokejisty se zkušenostmi z NHL potvrdilo ve středu tiskové oddělení libereckého klubu.


"Jediné, co můžeme říci, je to, že jednání probíhají a není nic uzavřené. Jaroslav Modrý má americkou manželku a jeho rodina žije v USA," vysvětlil komplikace stěžující jednání, tiskový mluvčí Liberce Jan Rachota. Samotný hokejista však příchod do Liberce nevyloučil. "Samozřejmě nás velice těší, že se pan Modrý o našem klubu vyjádřil velmi kladně. Je to pro nás dobré znamení," dodal tiskový mluvčí.


V minulé sezoně odehrál Modrý v zámoří 89 zápasů, před play-off zamířil z Los Angeles do týmu Philadelphie Flyers. V NHL ale působí již od roku 1993 a nastupoval také za týmy Atlanty, Ottawy, New Jersey a Dallasu. V době výluky zámořské soutěže v sezoně 2004-05 působil český hokejista právě v Liberci. Pokud by Jaroslav Modrý do Liberce zamířil, stal by se dalším navrátilcem do hokejové extraligy. Pro návrat do Čech se letos již rozhodli David Výborný, Martin Starka, Martin Ručínský a Tomáš Pöpperle.


Liberec má zájem také o Petra Nedvěda, který hrál v uplynulé sezoně za pražskou Spartu. Jeho angažmá v holešovickém klubu však neskončilo úspěchem. "Jednání s Petrem Nedvědem probíhají nezávisle na rozhovorech s Jaroslavem Modrým. Také tam je ale situace nejasná, Petr Nedvěd zvažuje i jiné nabídky," řekl tiskový mluvčí Liberce.

jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události