Fotbal

Dočká se Liverpool po devatenácti letech titulu?

Přední týmy anglické Premier League se netají velkými ambicemi. A není se čemu divit.

Manchester United udržel svůj fotbalový klenot, Cristiana Ronalda. Liverpool posílil útok, když k Fernandu Torresovi získal z Tottenhamu Robbieho Keana a také trenér Chelsea Luiz Felipe Scolari má k dispozici mnoho kvalitních a zkušených hráčů.

Trenér Liverpoolu "vyhrožuje“

Rafael Benítez, trenér fotbalistů anglického Liverpoolu, je plný sebevědomí. Poté, co se podařilo dotáhnout přestup Keana, je nadšený z ofenzivní síly svého týmu. Keane by měl v útoku nastupovat vedle španělského talentu Fernanda Torrese. "Obrany všech týmů se teď musí bát. Manažeři ostatních týmů se sice snaží pro sebe ulovit další posily, ale ať uloví kohokoli, náš tým v čele s Robbie Keanem, Fernandem Torresem, Stevenem Gerrardem, Dirkem Kuytem a Ryanem Babelem nezastaví,“ říká směle kouč.


"Máme hodně kvalitních mladých hráčů, ale bylo potřeba také přivést někoho zkušenějšího. A to se nám povedlo,“ říká Benítez. "Jsem rád, že se nebudu muset v útoku spoléhat jen na Torrese. V minulé sezoně to hodně leželo jen na něm a možná i kvůli tomu jsme dost zápasů jen remizovali,“ dodává liverpoolský lodivod. Na adresu nové posily říká: "Robbie je kvalitní a hlavně chytrý hráč. Navíc s ním můžu počítat na tři, možná i čtyři posty,“ uzavírá španělský kouč.Scolari chce vyhrát úplně všechno

Trenér londýnské Chelsea by nejraději vyhrál všechno, co se dá. Tedy Premier League, Anglický pohár, Carling Cup a hlavně Ligu mistrů. "Startujeme ve čtyřech soutěžích a já se budu snažit, abychom vyhráli všechny čtyři. Bude to velmi složité, ale máme dost kvalitní tým, aby se nám to podařilo. Chelsea splnila všechny mé požadavky, mám plnou podporu vedení klubu a mohu se opřít o velmi kvalitní hráče,“ uvedl Scolari.


Při rozhodování o sestavě bude spoléhat na zkušené hráče, kteří dokáží v kritických chvílích uklidnit mužstvo, podržet míč a třeba i zpomalit hru. K dispozici jich má více než dost. Jména jako Petr Čech, Ashley Cole, Ricardo Carvalho, Frank Lampard, Didier Drogba, Michael Ballack nebo John Terry jsou již nějaký pátek ikonami celé Premier League. "Vždy buduji tým kolem skupiny klíčových hráčů a vím, kteří hráči pro mě klíčoví jsou,“ řekl trenér londýnské Chelsea.Avram Grant věří Scolarimu i Chelsea

Bývalý trenér Chelsea Avram Grant si myslí, že Scolariho cíle nejsou nedosažitelné. "V Chelsea se toho v poslední době mnoho událo. Myslím si, že celé to dění se ubírá dobrým směrem a že Chelsea má lepší tým než Manchester, Liverpool nebo Arsenal. Scolari je výborný kouč a může s Chelsea dosáhnout mnoha úspěchů, včetně mistrovského titulu,“ řekl Grant listu Bangkok Post.

Jan Pavlíček
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události