Fotbal

Zůstane Tomáš Galásek v Baníku Ostrava?

Tomáš Galásek trénuje s fotbalisty Baníku Ostrava. Zda zůstane natrvalo, se rozhodne během čtrnácti dnů.

Tomáš Galásek týden před koncem přestupního termínu nemá ještě jasno, kde bude hrát. Zatím však stále doufá, že mu vyjde nějaké zahraniční angažmá.


"Tak dlouhou dovolenou jsem ještě neměl," smutně poznamenal Tomáš Galásek. V úterý sice absolvoval první tréninkovou fázi pod vedením trenéra Večeři na ostravských Bazalech, ale to jen proto, že je bez angažmá a nechtěl už trénovat sám.

Ránu do zad mu zasadil Norimberk

Původně počítal s tím, že ještě odehraje rok v Norimberku a pak by s kariérou skončil. Ale na poslední chvíli se od Norimberku dozvěděl, že vedení s ním už nepočítá. "To nebylo moc fér k hráči, který pro ně hodně odvedl," zlobí se Galásek. "Měl jsem ještě na rok smlouvu, a i když neplatila pro druhou ligu, já jsem projevil zájem hrát i o soutěž níže." Jenže Norimberk chce sázet ve druhé bundeslize na mladé hráče a asi nechtěl platit vysoké částky těm zkušeným. "Ale mohli mi to dát vědět dříve, do téhle situace jsem se dostal díky nim."

Zahraničí má před Baníkem přednost

I když Galásek o možnosti hrát za Baník uvažuje, stále preferuje zahraničí. "Mluvil jsem po telefonu s panem Peterou, ale ještě si budeme muset naše plány na rovinu odhalit. Zatím to beru jen tak, že mi Baník umožnil s ním celý týden trénovat," přiznal Galásek.

Kvůli rodině odmítl Willem II Tilburg

Podle vlastních slov v minulých dnech odřekl angažmá klubu Willem II Tilburg, kde v zahraničí začínal svou kariéru. "Bylo by to příjemné, ale trenér mi okamžitě řekl, že chce, abych se přestěhoval i s rodinou. A když si někdo hned na začátku začne klást podmínky, tak to se mnou není žádná řeč." Manželka s dcerou a synem totiž už bydlí v Česku, kde starší dcera chodí do školy a Galáskovi vyhovovalo angažmá v Norimberku svou blízkostí. "Něco podobného by se mi líbilo. Zahraničí blízko od domova," dodal po tréninku Galásek.

Baníku by se Galásek hodil

Z týmu odešel Lukáš Magera, který zamířil do Rumunska. Do bulharského Levski Sofie pro změnu odešel stoper či defenzivní záložník David Bystroň. A právě na post Bystroně by s Galáskem trenér Baníku Karel Večeřa rád počítal. Zda se toho dočká a bude mít v týmu tak kvalitní defenzivní štít, se ukáže během dvou týdnů.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události