Fotbal

Asistentem Brücknera bude asi Kocian

Bývalý kouč slovenské reprezentace se zřejmě přidá k bývalému trenérovi Česka na rakouské misi. Jasno by mělo být do pátku.

Úspěšný český lodivod se minulý týden stal překvapivě šéfem rakouské reprezentační lavičky. Osmašedesátiletý Brückner přitom po letošním neúspěšném EURO tvrdil, že si chce místo trénování užít nesnesitelnou lehkost bytí. Už po pár týdnech ho ale důchod přestal bavit a kývl na lukrativní nabídku našich sousedů. Ti mají k dispozici sice nezkušený, zato ale hodně talentovaný zástup „plejerů“.

Herzog prohrál i vyhrál

Brzy se začalo spekulovat, koho si šedovlasý stratég do nového působiště přivede jako své asistenty. Jisté je, že v realizačním týmu bude Andreas Herzog, dosavadní asistent Brücknerova předchůdce Josefa Hickersbergera. Rakouská legenda byla i jednou z alternativ na post hlavního kouče. Dalším asistentem se s největší pravděpodobností stane bývalý kouč Slovenska Ján Kocian.

Poslechněte si Kocianovo vyjádření k rakouské nabídce:

"Trenér Brückner mě kontaktoval. Řekl, že má zájem, abych mu dělal u rakouské reprezentace asistenta," potvrdil slovenskému deníku SME Kocian. Ten už prý jednal jak s českým trenérem, tak vedením rakouského svazu. Zatímco Brücknerova nabídka jej oslovila, na zvážení té druhé má čas do pátku. „Je jenom na mně, zda tu práci vezmu. Momentálně je to ale na dobré cestě,“ svěřil se Kocian.

Kocian pomůže s jazykem

Podle něj je Brückner jedním z nejuznávanějších evropských koučů, proto jej šance na vzájemnou spolupráci potěšila. Ještě nedávno přitom byli oba trenéři soupeři. V kvalifikaci na evropský šampionát v Rakousku a Švýcarsku se totiž v jedné skupině sešly reprezentace České republiky a Slovenska. Úspěšnější byli nakonec Brücknerovi svěřenci.


Kocian po neúspěchu v kvalifikaci u reprezentace skončil, stejně jako později Brückner u českého týmu po vyřazení v základní skupině EURO. Čtvrtfinalista mistrovství světa 1990 v dresu Československa bude v případě příchodu na rakouskou lavičku Brücknerovi výrazně k ruce i po jazykové stránce, neboť dlouhá léta hrál a trénoval v Německu.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události