Hokej

Hokejista Petr Nedvěd se vrací do Rangers

Hokejista Petr Nedvěd se vrací do Rangers

Petr Nedvěd zkusí naposled své štěstí v NHL a pokusí se prosadit v týmu newyorských Rangers.

Zkušený hokejový útočník se domluvil s manažerem týmu New York Rangers Glenem Satherem. Koncem srpna se bude hlásit do přípravného kempu a pokusí si vybojovat místo v základní sestavě. Pokud by mu tento plán nevyšel, nemusí se o svou hokejovou budoucnost obávat. S otevřenou náručí na něj budou čekat v Liberci. Uvedl to deník Sport.

Překvapení i pro samotného Nedvěda

Petr Nedvěd už byl smířený s tím, že si NHL nezahraje a že svůj počet zápasů v této elitní soutěži nerozšíří. Nyní mu však svítá naděje, že by svých dosavadních 982 odehraných zápasů v NHL mohl ještě zaokrouhlit na tisícovku.


Asi před čtrnácti dny volal Nedvěd svému agentovi Barrymu a během rozhovoru si povídali i o možnostech zkušeného matadora. Nedvěd měl několik nabídek z evropských klubů a otázku NHL považoval spíše za uzavřenou. Názor by změnil, kdyby existovala možnost návratu do Madison Square Garden k newyorským Rangers.

Šikovný agent Barry

Hráčův agent ihned zavolal manažerovi Satherovi a společně si na téma návratu Nedvěda do Rangers popovídali. Glen Sather naznačil, že nemá nic proti tomu, aby se šestatřicetiletý Čech v Rangers ukázal. Pár dní na to už jednal Nedvěd přímo s manažerem Rangers. "Dohoda je taková, že to v Rangers zkusím. Nemám žádnou jistotu. Ale chci za oceán vyrazit a o místo v sestavě se porvat,“ řekl pro deník Sport hráč. "Je to pro mě obrovská výzva. Myslel jsem si, že na NHL budu koukat jen v televizi. Jdu do toho naplno, protože ani já, ani Rangers nemáme co ztratit,“ dodal Nedvěd.

Návrat do míst, kde strávil přes sedm let

Nedvěd strávil v Rangers během dvou zastávek více než sedm let, během kterých si zamiloval i celý New York. "I to je jeden z důvodů, proč do toho jdu. Hlavní je ale to, že si věřím. I přes svůj věk cítím, že na to mám a že NHL můžu hrát,“ řekl Nedvěd. Z jeho slov je cítit vůle a přesvědčení, že to zvládne. "Nemám se čeho bát. V kempu budu tvrdě makat a ukážu, co ve mně je. Nemusím být vůbec ve stresu, jestli si smlouvu vybojuji, nebo ne.“

A co když to v New Yorku neklapne...

Pokud by Nedvěd v New Yorku neuspěl, povedou jeho kroky do rodného Liberce. Podle hráčových slov je na tom takhle dohodnutý s prezidentem Bílých Tygrů Petrem Syrovátkou. Nedvěd byl s jednáním Liberce velmi spokojený. "Liberecká nabídka je kouzelná ve všech směrech a veškerá jednání probíhala na vysoké úrovni,“ chválí v tomto směru přístup libereckých. Kdyby se Nedvěd v Rangers neprosadil, přišel by pravděpodobně o pět nebo šest extraligových kol.


Každopádně je na tom teď Petr Nedvěd výborně. Buď si vybojuje místo v sestavě Rangers a zahraje si NHL, nebo se vrátí do klubu, kde vyrůstal a kde může ještě hodně dokázat.

jpz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události