Sport

Do světa unikly záběry z olympijského ceremoniálu

Přísná opatření provázející nácvik slavnostního zahájení olympiády selhala. Do světa se dostaly záběry ze zkoušky.

Číňané si tajemství kolem slavnostního ceremoniálu k zahájení olympiády chrání jako oko v hlavě. Během zkoušky konané na Národním stadionu však selhala bezpečnostní opatření a korejský reportér toto unikátní představení natočil.

Zahajovací ceremoniál – prozatím cenzurováno

Za nejpřísnějších bezpečnostních opatření byl připravován zahajovací ceremoniál olympijských her. Celý pod vedením nejznámějšího čínského režiséra Zhanga Yimoua. Všechny týmy konstruktérů, designerů, řemeslníků a další tisíce zúčastněných lidí musely podepsat smlouvu o utajení, která je zavazovala k mlčenlivosti ohledně této velkolepé události. Za porušení dohody by hříšník mohl dostat až sedm let vězení.

Je to smutné, ale i tak bude ceremoniál skvělý

Mluvčí olympijských her Sun Weide řekl, že reportér musel k pořízení záznamu použít špičkové vybavení, protože jinak by video nikdy nepořídil. Zároveň zpochybnil reportérovo profesní standardy. I přes tuto nepříjemnou událost říká: „Doufáme, že překvapíme celý svět a předvedeme perfektní představení.“

Opravdu to šlo takhle lehce?

Jeden ze zaměstnanců korejského televizního štábu uvedl, že reportér přijel do Pekingu v pondělí. A když se procházel v Mezinárodním vysílacím středisku, které je součástí Národního olympijského stadionu a bývá nazýváno „Ptačí hnízdo“, natočil zkoušku zahájení.

Velkolepá show

Představení začíná odpočítáváním, za rytmického bití bubnů. Všude je hodně gymnastů a akrobatů, kteří jsou perfektně synchronizovaní a vytváří tak pohybující se obrazce. V jedné scéně drží gymnasti v rukou bílé kostky a pohybují s nimi nahoru a dolů, což u diváka budí dojem vln.


Slavnostní zahájení je na programu 8.8. 2008 v 8:08 hodin. V Číně je totiž číslo osm považováno za šťastné. Celé představení by mělo trvat přibližně tři a půl hodiny.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události