Sport

Yvetta Hlaváčová: V čistotu sportovců nevěřím

Dálková plavkyně Yvetta Hlaváčová o víkendu dokončila plavbu proti proudu Vltavy. Ve čtvrtek odpovídala na vaše dotazy.

Je to trochu jiné koupání, než teď v létě provozuje většina populace. Nejúspěšnější česká dálková plavkyně Yvetta Hlaváčová v sobotu doplavala ke břehu v Týně nad Vltavou a vylezla na souš. Jenže se nebyla ve vodě jen na pár minut schovat před sluníčkem. Ona připlavala z Prahy! 142 kilometrů proti proudu!


Trvalo jí to sice 35 hodin, po dosažení cíle však sršela dobrou náladou. "Pan starosta nás v Týně hýčkal, moc jsme se bavili. Nejlepší bylo vepřové koleno na stole,“ vzpomíná mlsně. Když měla zmínit, jaký je její životní sen, dlouho s odpovědí neváhala. "Svůj životní sen jsem si už splnila, byl jím světový rekord. Teď už plavu jen podle nálady a potřeby.“


Yvetta se během on-line rozhovoru viditelně bavila a z míry ji nevyvedly ani časté otázky na délku jejích nohou či proč nejede na olympijské hry. "Alespoň si můžeš pohodlně sednout v letadle a koupit kalhoty,“ na oko záviděla jedné z pisatelek, která by s ní postavu asi neměnila.


Co se týče (ne)účasti v Pekingu, do toho se Yvetta příliš pouštět nechtěla. "Nemohla bych tam prezentovat své sponzory,“ nastínila hlavní problém a rozmluvila se o dopingu. "Ten jde mimo mě, já chci být zdravá a nevážila bych si sama sebe. V čistotu sportovců ale příliš nevěřím,“ nebere si servítky.RozhovorTN.cz/jed
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dortmund po sezóně vyhodil trenéra

Německý velkoklub Borussia Dortmund v pátek oznámil, že po společné analýze uplynulé sezony rozvázal spolupráci s dosavadním hlavním koučem Marco Rosem. 45letý trenér u klubu působil jednu sezonu. S týmem skončil na druhé příčce Bundesligy, ale v evropských soutěžích nezaznamenal větší úspěch. Kdo ho na postu lodivoda nahradí zatím není jasné. Nejpravděpodobněji by by ale měl Roseho nahradit Edin Terzič.