Fotbal

Bentley přestoupil do Tottenhamu

Bentley přestoupil do Tottenhamu
Zdroj: www.rovers.premiumtv.co.uk

Následovat by ho měla ruská hvězda Andrej Aršavin.

Talentované britské reprezentační křídlo nebo záložník David Bentley zakotvil u tottenhamských Kohoutů. S klubem, kde hraje i český mladík Tomáš Pekhart, podepsal smlouvu na šest let.

Blackburn vyinkasuje 15 milionů liber

Tottenham prodal Robbieho Keana a za utržené peníze hned koupil jeho náhradu. Perspektivní útočník Bentley do klubu přišel za 15 milionů liber. Pokud se mu v novém působišti bude dařit, Blackburn si přijde na další dva miliony. Tottenhamu se tak podařil velmi dobrý obchod, protože Keane odešel za 20 milionů.

Kontrakt až na šest let

Podle oficiálních informací od představitelů tottenhamského klubu může Bentleyho smlouva trvat až šest let. Hráč by o místo na pravém kraji zálohy měl bojovat s dalším anglickým reprezentantem Aaronem Lennonem. Možná je i varianta, že se posune do útoku k Dimitaru Berbatovovi. To by byla nepříjemná zpráva pro Pekharta, který doufá, že konečně začne sbírat starty v Premier League.


Bentley zatím v Premiere League nastřílel 13 gólů ve 102 zápasech. Na kontě má dokonce i devět startů za slavný Arsenal. Šest zápasů odehrál za anglickou reprezentaci.

Do Tottenhamu míří Aršavin

Objev mistrovství Evropy Andrej Aršavin by měl být dalším fotbalistou, který se přidá do party kolem Dimitara Berbatova. Kouč Ramos již několikrát prohlásil, že by o výjimečného hráče měl velký zájem. Ani sám Aršavin se příchodu na White Hart Lane nebrání. Agent Aršavina Dennis Lachter oznámil, že přestup by měl být uzavřen do pěti dnů. Jediné, co brání stvrzení přesunu, je souhlas Zenitu Petrohrad, který se z londýnského klubu snaží vyždímat co nejvíce peněz. "Jsem ohledně přestupu velmi optimistický, ale s ruskými kluby je vždy složité jednání,“ uvedl Latcher a doplnil: "Andrejovi se líbí cesta, kterou pod Ramosem Tottenham nastoupil. To je hlavní bod našeho rozhodování, nejde jen o peníze, ale také o touhu trenéra získat Andreje do svého mužstva."

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události