Sport

Prahu opět zaplavili florbalisté

V Praze bude od čtvrtka do neděle probíhat největší florbalový turnaj Fortuna Czech Open.

Největší mezinárodní florbalový turnaj na světě se opět rozrostl, ve třinácti pražských halách se představí celkem 242 týmů z osmnácti zemí.


Šestnáctý ročník prestižního turnaje se kvůli kolizi s olympijskými hrami v Pekingu koná netradičně na přelomu července a srpna. Diváci tentokrát neuvidí přehlídku špičkových týmů evropských soutěží jako v loňském roce, ale mohou se těšit na řadu českých hráčů, kteří se pravděpodobně zúčastní prosincového mistrovství světa v Praze a Ostravě.


"Bude to zajímavá konfrontace mezi reprezentanty v českých a ve švýcarských týmech, protože před mistrovství světa začíná boj o místo v týmu," řekl na tiskové konferenci v Praze ředitel turnaje Tomáš Vaculík.

V elitní kategorii mužů se představí osm českých týmů

Elitní kategorie mužů je tradičně rozdělena na čtyři skupiny a v každé ze skupin se můžeme těšit na dva české zástupce.

Složení základní skupin - elitní kategorie mužů:

Skupina A: Sokol Mladá Boleslav, Josba Joensuu (Fin.), FBC Liberec, Tigers Langnau (Švýc.).


Skupina B: FBC Ostrava, IK Sirius IBK (Švéd.), SSK Future, UHC Grünenmatt (Švýc.).


Skupina C: CelTik/Lekrings (Lot.), HC Rychenberg Winterthur (Švýc.), Tatran Střešovice, Torpedo Havířov.


Skupina D: Adalens IF (Fin.), 1. SC SSK Vítkovice, Bulldogs Brno, IBK Dalen (Švéd.).


Hlavními favority jsou loňský finalista a předloňský vítěz turnaje IBK Dalen a finský celek Josba Joensuu. "K největším lákadlům patří Dalen s bratry Hofbauerovými, spolufavoritem je historicky druhý nejúspěšnější tým ve Finsku Josba, uvedl Tomáš Vaculík. Pro vítěze je připravena prémie 100 tisíc korun a nový putovní pohár.


Loni vedle Dalenu hrálo na Czech Open například i švédské Pixbo Wallenstam, úřadující švýcarský mistr Wiler-Ersigen a finský šampion SSV Helsinky. Tým Helsinek navíc dokázal ukončit šestiletou nadvládu švédských týmů.

Tatran Střešovice a SSK Future před turnajem posílili

Švédský florbalový útočník Johan von der Pahlen bude opět působit v Tatranu Střešovice. Hráčův přestup ze švédského celku IBK Handen byl vyřešený během 24 hodin, a tak se von der Pahlen poprvé ve staronovém dresu Střešovic objeví už na turnaji Fortuna Czech Open. Von der Pahlen v české extralize působil v letech 2005-2007 a ve dvou sezonách získal se Střešovicemi dva tituly. V obou ročnících Fortuna Extraligy patřil mezi nejlepší střelce.


Pro turnaj Fortuna Czech Open posílí florbalisty SSK Future švédský florbalista Danne Bron-Sundbom. Ten je hráčem týmu švédské Superligy Caperio Täby a v posledních dvou sezonách dovedl mužstvo jako kapitán k zisku stříbrné a bronzové medaile v nejuznávanější florbalové soutěži světa.

Výsledky prvních zápasů základních skupin:

Skupina A: Liberec - Tigers Langnau (Švýc.) 4:4, Mladá Boleslav - Josba (Fin.) 2:1.
Skupina B: Pepino Ostrava - UHC Grünenmatt (Švýc.) 2:0. SSK Future - Sirius IK (Švéd.) 2:2.
Skupina C: Tatran Střešovice - Havířov 2:1, HC Rychenberg (Švýc.) - Lekrings (Lot.) 3:1.
Skupina D: IBK Dalen (Švéd.) - Adalens IF (Fin.) 9:1, Vítkovice - Brno 5:1.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události