Fotbal

Slavia chce obhájit titul

Dalším cílem vršovického mužstva je postup do Ligy mistrů.

Slávisté na tiskové konferenci před startem ligy potěšili všechny své fanoušky, když vyhlásili před sezonou smělé cíle. Červenobílí by chtěli obhájit titul v Gambrinus lize a opět se podívat do Ligy mistrů. Úkol to nebude jednoduchý.Spokojenost s minulou sezonou

Slávistické vedení, ale i samotní fotbalisté byli velmi spokojeni s průběhem minulé sezony. Po dramatickém závěru ligy se zdálo, že Slavii proklouzne titul mezi prsty, ale nakonec zafungovalo kouzlo nového stadionu a slávisté se mohli radovat s trofejí daleko od strahovského vyhnanství. Hráči i vedení si uvědomují, že obhájit loňský úspěch bude náročné. "Minulá sezona se nám povedla, bude obtížné na ni navázat, ale pochopitelně bychom chtěli obhájit titul a probojovat se do Ligy mistrů,“ řekl generální ředitel Petr Doležal.


S Doležalem si notoval trenér Karel Jarolím. "Klást si jiné cíle než obhájit titul a probojovat se do Ligy mistrů by bylo zbabělé. V pátek proběhne los třetího předkola Ligy mistrů, uvidíme, jestli nám bude příznivě nakloněn. Mužstva jsou tam kvalitní, budeme se snažit o to, aby se nám podařilo postoupit,“ uvedl slávistický stratég.


Chceme přitáhnout co nejvíce diváků

V Edenu se znatelně zdražilo vstupné a bude tak nejdražší v české lize. Vední doufá, že to nebude znamenat odliv fanoušků. "Ceny lístků jsou ve třech kategoriích, je to určitá motivace pro fanoušky, aby si zakoupili permanentní vstupenky,“ uvedl Doležal a doplnil: "Cílem klubu je prodat osm tisíc permanentek, zatím je prodáno šest tisíc, doufám, že se jejich počet ještě zvýší. Chtěl bych, aby výjimečná utkání byla vyprodaná.“ I Karel Jarolím doufá, že vyšší cena diváky neodradí. Jarolím je chce do ochozů přilákat kvalitní hrou. "Budeme se chtít prezentovat kvalitním fotbalem, který přivede na stadion co nejvíce diváků,“ uvedl Jarolím.

Slavia představila nové dresy


Na tiskové konferenci byly představeny také nové dresy pro nadcházející ročník Gambrinus ligy, které byly oproti loňskému roku změněny jen minimálně. Hvězda na tradičním sešívaném dresu bude na žádost fanoušků větší. Navíc nad hlavní hvězdou se objeví ještě jedna malá "mistrovská" zlatá hvězdička, která symbolizuje šestnáct získaných titulů. Dresy pro evropské poháry zdobí navíc mistrovský zlatý lem, jen červená hvězda je o něco menší. Venkovní varianta je netradičně celá černá s bíločerveným lemem na prsou.

Jarolím: Jsme dobře připraveni

"Věřím, že jsme na sezonu dobře připravení, kromě Petra Jandy, který měl delší tréninkový výpadek, všichni hráči absolvovali celou přípravu. Musíme být připraveni i po psychické stránce a vyrovnat se s tím, že nás všichni ostatní budou chtít porazit. V přípravě nebyl s přístupem hráčů nejmenší problém. Vláďa Šmicer začal pomalu jezdit na kole a chodit do posilovny, uvidíme, jak to bude probíhat a podle toho se poté zařídíme. Hlavní je, že jádro mužstva zůstalo pohromadě,“ dodal Jarolím.

Vaniak se chce střetnout s Schalke

Před pátečním losem třetího předkola Ligy mistrů panuje v kabině optimismus, ale také nervózní očekávání. Určitě také dojde na tradiční tipy možných soupeřů. Brankář Martin Vaniak má jasného favorita. Chce se střetnout s německým velkoklubem Schalke 04. "Možné soupeře do třetího předkola jsem ještě tolik nestudoval, ale přál bych si Schalke. Spíše už jsem se soustředil na nedělní zápas s Libercem,“ uvedl slávistický čaroděj. A jakého soupeře si přeje Jarolím? "Chtěl bych takového soupeře, který ještě není rozehraný. Vyhnout by jsme se chtěli Arsenalu, Liverpoolu, Barceloně a Juventusu,“ sdělil své přání slávistický stratég.


hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události