Fotbal

Žižkov myslí vysoko, Bohemians na záchranu

Žižkov s Bohemians budou hrát na stejném hřišti, ambice však mají rozdílné.

Fotbalový klub Viktoria Žižkov se chce v nadcházející sezoně pohybovat na vyšším umístění než v minulém ročníku, kdy skončili desátí . Představitelé klubu to oznámili ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Cíle Žižkova jsou dlouhodobě vysoké

Fotbalisté Viktorie Žižkov mají podle prezidenta klubu Luďka Vinše na to, aby se tým pohyboval o pár příček výše. "Postup do první ligy byl dlouhý, ale povedl se. První rok jsme se udrželi a ve druhém roce chceme klub stabilizovat a začít pokoukávat po vyšších příčkách. V dalších letech se pak chceme dostat co nejvýš. Náš cíl je, abychom se v tabulce pravdy pohybovali kolem nul a abychom měli tak pětačtyřicet bodů," říká neskromně Vinš. Jeho slova potvrzuje také trenér Stanislav Griga. "Chtěli bychom skončit lépe než loni. Asi to nebude mílovými kroky, ale chceme více bodů a posunout se výš."

Klub přivítal zvučná jména

Žižkov před sezonou opustili Moughfire, Tinga, Kušnír, Kropík či Blaha. Do týmu ovšem přišlo hodně nových tváří, které by měly pomoci na tyto jména zapomenout. Hráči jako Gabriel či Vozábal přinesou kvalitu, do útoku se povedlo přivést útočníka Naumova. "Naše filozofie byla přivést zkušené hráče, ale také mladé talentované fotbalisty, kteří dokázali, že mají i kvalitu. Dopředu jsme získali gólového hráče Risteho Naumova, jehož doba určitě ještě přijde. Doufám, že i ostatní se polepší, nejlepší střelec týmu prostě nemůže mít šest gólů," nastiňuje otázku kádru sportovní ředitel Pavel Kuka.

O domácí hřiště se budou dělit

Viktorka se bude o své hřiště na Žižkově dělit s nováčkem první Gambrinus ligy, týmem Bohemians Praha. Vedení žižkovského klubu však veškerá rizika dobře uvážilo. "Zvažovali jsme, zda je možné pustit na náš trávník dva ligové mančafty. Dříve tam už hrály i Blšany a také jsme to zvládli. Příští rok trávník musí doznat stoprocentní změny. Dojde k přebudování trávníku, včetně vyhřívané plochy. S tím jsme do toho šli, že se současný trávník zničí. Střížkovská Bohemka by se v případě, že by to neklapalo, musela odstěhovat na své náhradní prostory. " V případě nepříznivého počasí či problémů s trávníkem je ve hře prý i varianta, že by střížkovská Bohemka sehrála nějaký zápas ve vyhnanství na Strahově.

V Bohemians je prioritou záchrana

O něčem takovém však v Bohemians momentálně ani nepřemýšlí, plně se soustředí na splnění základního cílu: záchrany v 1. lize. "Pro nás jako pro nováčka bude každé nesestupové místo obrovským úspěchem. Fotbal je o bodech, chceme jich co nejdřív získat zhruba třicet. Uděláme všechno pro to, abychom se zachránili," říká důrazně kouč Luboš Urban. "Všichni vnímáme, že nás v médiích experti pasují na jasného kandidáta sestupu. To nás ještě více motivuje," doplnil trenéra záložník Martin Zbončák, jenž je spolu s útočníkem Markem Kinclem největší letní posila.


Spoléhání na cizince

Bohemians získali ze Žižkova na přestup Grznára a na hostování Kropíka, klub rovněž angažoval středopolaře Diarru z Pobřeží slonoviny a Belgičana Biboka. "Oba cizinci ukázali, že v sobě něco mají. Už dříve přišli Ibe nebo Kwame, ale rozhodně nechceme jít cestou Mostu, který preferoval cizince," podotkl Urban. Kádr prý ještě není uzavřený, trenér vyhlíží především ofenzivního středního záložníka.
V případě nepříznivého počasí a problémů s žižkovským trávníkem je ve hře i případná varianta s odehráním některého domácího utkání na Strahově.

hum, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události