Fotbal

Ševčenko se do Milána nevrátí

Ševčenko se do Milána nevrátí

Budoucnost kanonýra Ševčenka se vyjasnila, zůstává v Chelsea.

Po dvou letech tápání by se vyhaslý ukrajinský útočník Andrej Ševčenko mohl konečně chytit. Podle vlastníka Chelsea Romana Abramoviče totiž nový kouč Chelsea Scolari s hráčem počítá, a z klubu ho tak neuvolní.

Mourinho ho zavrhl, Grant mu nedal šanci


Ševčenko přišel do Chelsea před dvěma lety, anglický velkoklub za něj tehdy neváhal vyplatit rekordní sumu 30 milionů liber. Jenže útočník, kterého zdobil především skvělý tah na bránu a instinkt gólového zabijáka, jako by najednou zapomněl hrát fotbal. Postupem času ztratil svůj vysoký kredit střelce, ochrannou ruku Abramoviče i důvěru kouče Mourinha. Ten ho neváhal posadit na lavičku, odkud už Ukrajinec nenašel sílu vstát. Na lepší časy mu mohlo blýskat po nástupu nového trenéra Avrama Granta, jenže opak byl pravdou. Zásadový Grant populárního “Ševu“ odepsal a udělal z něj až pátého útočníka týmu.

Abramovič řekl jasné ne

Po další promrhané sezoně mu tak pomocnou ruku podal klub, ze kterého do Chelsea s velkou slávou odcházel – AC Milán. Rossoneri ho spolu s jeho spoluhráčem Drogbou dali na první místo vytipovaných posil, dlouho očekávaný comeback se ale neuskuteční. Celou akci zatrhl miliardář Abramovič, který s vedením AC ukončil veškerá jednání. “Andrej není na prodej, oficiálně jsem o něm zahájil s Chelsea jednání, ale Abramovič řekl jasné ne,“ potvrdil viceprezident Milána Adriano Galliani.
"Pokud klub řekne ne, musíme to respektovat. To znamená, že se poohlédneme po jiných posilách,“ dodal.


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události